Prezydent Krakowa przesiada się do Toyoty. Lexus Majchrowskiego trafi na sprzedaż

Aleksander Miszalski  zlecił sprzedaż Lexusa, służbowego samochodu używanego przez swojego poprzednika Jacka Majchrowskiego. Inne samochody służbowe zostają. Nie można całkowicie z nich zrezygnować – zapowiedział Aleksander Miszalski.

– Zleciłem sprzedaż lexusa. Cała procedura jest już przygotowana, tak by odbył się przetarg. To nie oznacza, że będę jeździł tylko na rowerze – poinformował w środę prezydent Miszalski.

Lexus ES 300h został kupiony przez krakowski magistrat w 2019 roku za kwotę 154 tys. zł brutto.  (brutto). Wcześniej Jacek Majchrowski również poruszał się po Krakowie samochodem rej marki –  Lexusem GS300H. W 2019 roku dealer odkupił go od magistratu za kwotę 81 tysięcy złotych. Różnice – blisko 74 tysiące dopłacił urząd. 

Czym w takim razie będzie jeździł w sprawach służbowych nowy prezydenta?  Aleksander Miszalski wielokrotnie deklarował, że będzie korzystał albo z roweru, w przypadku krótkich dystansów, albo z urzędowej Toyoty.

 – To, że ja jeżdżę na rowerze do pracy, bo mam blisko, to nie znaczy, że wszyscy muszą na tym rowerze jeździć. Natomiast na pewno nie potrzebujemy luksusów, a to był trochę symbol takiego luksusu – mówił  Miszalski uzasadniają decyzję o sprzedaży Lexusa. 

Aleksander Miszalski na zaprzysiężenie przyjechał rowerem. Odjechał już jako Prezydent Krakowa (ZDJĘCIA)

Za ile będzie można kupić służbowe auto poprzedniego prezydenta? Według urzedu miasta auto jest warte około 130 tysięcy złotych. Obecnie na liczniku ma 80 tysięcy kilometrów.  Wiadomo, że sprzedaż Lexusa odbędzie się w trybie przetargowym.

Jarek Strzeboński  

 

Najnowsze

Co w Krakowie