Problemy z toaletami nad kąpieliskiem Bagry. Notoryczne dewastacje

Kąpielisko Bagry to jedno z ulubionych miejsc rekreacyjnych mieszkańców Krakowa, szczególnie w okresie letnim. Niestety, od dłuższego czasu użytkownicy tego miejsca zmagają się z problemami dotyczącymi dostępności toalet. Jak informują czytelnicy KRKnews.pl, toalety w pobliżu kąpieliska są notorycznie niszczone, co powoduje ich częste wyłączanie z użytku.

Na terenie i w pobliżu kąpieliska Bagry w Krakowie dostępnych jest sześć toalet, zarówno stacjonarnych, jak i przenośnych. Niestety nie wszystkie są czynne. 

Problem ten stał się na tyle poważny, że zainteresował się nim radny miejski Piotr Moskala. W odpowiedzi na liczne skargi mieszkańców, Moskala skierował interpelację do prezydenta miasta, Aleksandra Miszalskiego, w której prosi o podjęcie niezbędnych działań mających na celu rozwiązanie problemu.

Radny w swojej interpelacji do prezydenta miasta poruszył kilka kluczowych kwestii. Przede wszystkim, zwrócił uwagę na notoryczne problemy z dostępnością toalet w szczycie sezonu, gdy na kąpielisku przebywają tysiące ludzi. Moskala zapytał, dlaczego toalety są tak często nieczynne i dlaczego system płatności notorycznie nie działa.

Zapytał również o zyski z opłat za korzystanie z toalet w ostatnim roku oraz o koszty związane z ich utrzymaniem. Radny zaproponował rozważenie zniesienia opłat za korzystanie z toalet w sezonie wakacyjnym, wskazując, że brak możliwości wniesienia opłaty z powodu niedziałającego systemu jest główną przyczyną dewastacji.

 – W opinii mieszkańców główną przyczyną notorycznie dewastowanych drzwi i toalet jest brak możliwości wniesienia opłaty ze względu na niedziałający system – zauważa radny. 

Mimo że odpowiedzi od prezydenta miasta jeszcze nie ma, redakcja KRKnews.pl już w zeszłym miesiącu zadała pytania dotyczące tego samego problemu.

W swojej odpowiedzi KEGW ( z czerwca – przyp. redakcji) przedstawiło aktualny stan techniczny toalet przy kąpielisku Bagry.

 – Szalet stał się obiektem kolejnej, dość dotkliwej w skutkach dewastacji. Osobie korzystającej z toalety przeszkadzały m.in. drzwi wejściowe i wspomniana osoba postanowiła je otworzyć przez wyrwanie z zawiasów. Taki popis siły zakończył się zleceniem zakupu nowych drzwi. Stare są nie do naprawienia – wylicza KEGW. 

Natomiast toalety na przedłużeniu ul. Koziej oraz dwie toalety przy ul. Bagrowej są sprawne i dostępne dla użytkowników. Dodatkowo przy ul. Łanowej i ul. Koziej ustawiono toalety przenośne.

KEGW zapewniło, że każda z toalet jest serwisowana trzy razy dziennie, a raporty o ich stanie są regularnie przekazywane.  – Jako jednostka utrzymująca miejskie toalety bardzo prosimy również o zgłaszanie zauważonych nieprawidłowości bezpośrednio pod adres sekretariat@kegw.krakow.pl lub 12 323 30 01 – apeluje KEGW.

W zeszłym miesiącu opisaliśmy sprawę nieczynnych toalet na kąpielisku w Przylasku Rusieckim. Tam powodem zamknięcia nie były dewastacje, lecz awaria. Plażowicze mieli do tej pory dostęp do nowoczesnych toalet, pryszniców i przestronnych przebieralni. Niestety, awaria w budynku socjalnym wymusiła wprowadzenie tymczasowych rozwiązań w postaci… toi toi.

Awaria toalet na kąpielisku w Przylasku Rusieckim. Kraków Nowa Huta Przyszłości odpowiada na pytania KRKnews.pl

Najnowsze

Co w Krakowie