Prof. Andrzej Kulig nowym prezesem Krakowskiego Parku Technologicznego

Były wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig swoje doświadczenie w zarządzaniu miastem ma teraz wykorzystać w Krakowskim Parku Technologicznym. Z kolei wiceprezesem spółki jest Jacek Jankowski.

 
Teraz prof. Kulig będzie miał nowe zajęcie – został prezesem Krakowskiego Parku Technologicznego. W spółce liczą, że pomoże w rozwoju dzięki swojemu doświadczeniu w zarządzaniu.
 

Krakowski Park Technologiczny to one-stop-shop dla biznesu w Polsce. Dysponuje pełną paletą narzędzi, dzięki którym klienci mogą rozwijać się lepiej i szybciej. Tzw. ekosystem spółki liczy około 400 przedsiębiorstw, którym KPT pomaga budować jak najlepsze warunki dla rozwoju firm i wzrostu sprzedaży. 

KPT jest instytucją otoczenia biznesu – wspólnie z przedsiębiorcami, naukowcami i samorządowcami tworzy ekosystem rozwoju małopolskiej gospodarki. KPT udziela także zwolnień podatkowych oraz inspiruje przedsiębiorców do nowych inwestycji. Do zadań spółki należy także promowanie oferty gospodarczej województwa małopolskiego, a także przygotowanie samorządu do kontaktu z inwestorem.

Z kolei w budynkach biurowych Parku tworzona jest przestrzeń i zaplecze techniczne dla rozwoju małych i średnich firm, a za pomocą inkubatora technologicznego i akceleratora umacniana jest pozycja rynkowa najbardziej obiecujących startupów.

KPT udostępnia także firmom sprzęt elektroniczny, specjalistyczne oprogramowanie i infrastrukturę sieciową, aby rozszerzyć ich możliwości i ofertę. Spółka jest jednym z 2 certyfikowanych Living Labów i dysponuje około 70 specjalistami.

Wiceprezesem KPT został Jacek Jankowski. To menadżer z dużym doświadczeniem w biznesie związanym z branżą multimedialną. Przez wiele lat pełnił funkcję prezesa Apollo Film, skutecznie zarządzając tą spółka. Od 12 lat jest także związany z KPT, gdzie pełnił rolę członka rady nadzorczej.

Najnowsze

Co w Krakowie