Projektowanie wnętrz w Krakowie – co je wyróżnia?

Aranżacja wnętrz to proces długi, składający się z kilku etapów: od projektowania do ustawienia mebli i dodatków. Na każdym z tych etapów z trzeba się skupić na trzech obszarach: estetyce, funkcjonalności oraz oryginalności. Modne są realizacje stanowiące połączenie prostoty z unikalnymi dodatkami. Efektem pracy projektanta wnętrz Kraków jest stworzenie harmonijnej przestrzeni, która łączy w sobie wygodę użytkowania i poczucie piękna.

Wyczucie stylu

Architekci wnętrz wyróżniają kilkanaście stylów aranżacji pomieszczeń. Są zgodni w jednym, że w projektowaniu wnętrz Kraków najważniejsze jest indywidualne wyczucie stylu, którego nie można się nauczyć, ani zdobyć wraz z doświadczeniem. Wyczucie stylu w połączeniu z warsztatem zawodowym stylisty wnętrz pozwala stworzyć aranżacje, nawet w małych, nieustawnych pomieszczeniach i sprawić, aby właściciel nieruchomości był zachwycony wnętrzem. Jednym słowem – projektowanie wnętrz Kraków, to rodzaj sztuki użytkowej, której celem jest powstanie wygodnego i ładnego mieszkania lub domu. Każda aranżacja powinna być wyjątkowa, ponieważ musi spełniać oczekiwania użytkowników i zaspokoić ich poczucie estetyki.

Coś więcej niż dobór mebli

Projektowanie wnętrz Kraków ma szersze zadanie niż dobranie koloru ścian i rozmieszczenie mebli i wybór żaluzji lub firan. Projektant wsłuchuje się w oczekiwania i marzenia klientów. Na tej podstawie stara się zaproponować rozwiązania, które pozwolą osiągnąć zamierzony efekt. Branżowe powiedzenie mówi, że każdą przestrzeń można zaaranżować na tysiące ciekawych sposobów. Pomieszczenia mają swój potencjał inspiracyjny.

Wnętrze z charakterem

Otworzenie kuchni na jadalnię lub salon, wyeksponowanie salonu jako miejsca do relaksu i pracy, zaprojektowanie przytulnej i miłej sypialni, urządzenie pokoju ucznia lub przedszkolaka, aranżacja kuchni i łazienki to zakres prac wykonywanych –na potrzeby klientów indywidualnych. Warto wspomnieć, że we wszystkich pomieszczeniach możliwe jest nadanie wyjątkowego stylu, dzięki wykorzystaniu przeróżnych materiałów. Beton, drewno, szkło, marmur to najmodniejsze materiały wykończeniowe, które podkreślą charakter danego wnętrza. Projektowanie wnętrz Kraków to za każdym razem skok w nieznany obszar ludzkich oczekiwań, poszukiwanie intrygujących rozwiązań, poznawanie ludzi i ich domów/mieszkań. Urządzanie wnętrz to wyeksponowanie ich niepowtarzalnego charakteru. Bardzo istotne jest zachowanie harmonii między wszystkimi detalami aranżacji.

Wydobywanie atutów z pomieszczenia to jeden z celów projektowania wnętrz. Architekt wnętrz unika banalnych rozwiązań, kieruje się zasadą uniwersalizmu, a nie chwilową modą. Aranżacja pomieszczeń to inwestycja na lata i trzeba brać pod uwagę fakt, że potrzeby ludzi zmieniają się co jakiś czas, a wystrój wnętrza powinien być jak najbardziej ponadczasowy. Na pierwszym spotkaniu projektant wnętrz wysłuchuje oczekiwań klienta i zbiera informacje wielkości pomieszczeń i ich rozkładzie.

Poznaj architekta wnętrz mono®

Najnowsze

Co w Krakowie