Propozycje zmian w komunikacji miejskiej po oddaniu tramwaju na Górkę Narodową. Odbyło się spotkanie z mieszkańcami.

We wtorek w SP nr 107 odbyło się spotkanie w sprawie propozycji zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej, które nastąpi po zakończeniu budowy Tramwaju na Górkę Narodową. Radny Jakub Kosek wspólnie z Dominikiem Franczakiem, Przewodniczącym Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Dariuszem Partyką, przeprowadzili konsultacje.

Przedstawiciel Zarządu Transportu Publicznego przybliżył mieszkańcom propozycje w zmian w komunikacji – W związku z uruchomieniem komunikacji tramwajowej, planowane są zmiany w układzie linii autobusowych na obszarze Górki Narodowej i Prądnika Białego. W ramach zmian planuje się m.in. skrócenie trasy linii 164 z Piasków Nowych do Nowego Kleparza. W zamian, linia 137 będzie kursować na wydłużonej trasie Górka Narodowa Wschód – Nowy Kleparz – poinformował na zebraniu przedstawiciel ZTP.

Na spotkaniu padła również propozycja utworzenia nowej linii autobusowej z pętli na Krowodrzy Górce, w stronę centrum miasta. Linia ta częściowo miałaby zastąpić autobus 164.

– Zmiany te nie są jednak przesądzone- mówi Radny Jakub Kosek – Dopiero bliżej terminu oddania Trasy tramwajowej na Górkę Narodową będziemy wiedzieć coś więcej. Wspólnie z pracownikami ZTP, którzy mają informacje będziemy analizować, co zrobić i dostosować to do potrzeb mieszkańców –  podkreśla radny.

(Piotr Kólik) 

Najnowsze

Co w Krakowie