Protest przeciwko dużej inwestycji – kłopoty z dojazdem na lotnisko w Balicach

W poniedziałek, 20 czerwca, w godz. 7.30-8.15 zostanie zablokowane skrzyżowanie ulic Krakowskiej i Kmity w Balicach. Dojazd na lotnisko z tej strony może okazać się całkowicie niemożliwy, bo zablokują go protestujący przeciwko budowie w Szczyglicach dużego centrum logistycznego.

Protestujący będą wolno przechodzić przez przejścia dla pieszych, przez co ruch na drodze może być całkowicie zablokowany, Organizatorzy pikiety apelują do pasażerów udających się na poranne odloty z Balic, by wybrali inną drogę na lotnisko. Policja ma pojawić się na miejscu protestu i zadbać o bezpieczeństwo, ale nie ma gwarancji, że ruch samochodów będzie mógł odbywać się płynnie. Miejsce protestu – Mapy Google.

„Centrum logistyczne na wąskiej drodze dojazdowej do miasta, na terenach zalewowych, w pobliżu dzielnic domów jednorodzinnych i rzeki Rudawy, która jest źródłem wody pitnej dla części miasta Krakowa to jest jakieś wielkie nieporozumienie. To również kolejne utrudnienia na trasie dojazdowej do lotniska” – tak uważają mieszkańcy Szczyglic protestujący przeciwko dużej inwestycji.

Poniedziałkowy protest potrwa niespełna godzinę. Ale przeciwnicy budowy nowego centrum logistycznego nie kryją, że pikiety będą organizowane regularnie.

(GS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie