Przebite opony w około 40 autach w rejonie ulic Balickiej i Bronowickiej

Musisz przeczytać

W sobotę w nocy nieznany sprawca w Bronowicach przebił opony w ok. 40 autach. – Skala uszkodzeń i liczba aut wskazuje, że osoba ta szła przez osiedle i niszczyła wszystko na swojej drodze – mówi KRKnews podinsp. Piotr Szpiech z KMP w Krakowie.

Nerwowo rozpoczęli dzielny poranek mieszkańcy okolic ulic Balickiej, Bronowickiej i Złoty Róg.  W nocy nieznany sprawca przebił opony w kilkudziesięciu autach. O zdarzeniu informowali się mieszkańcy na osiedlowych forach dyskusyjnych  – W moim aucie  przebito jedną oponę, ale obok widziałem samochody z dwoma „kapciami” – pisze mieszkaniec okolic ul. Złoty Róg – Uszkodzonych aut może być nawet kilkadziesiąt. Wygląda to tak, jakby ten wandal szedł przez osiedle z nożem i niszczył wszystko na swojej drodze. Sprawa została już zgłoszona na policję – dodaje.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z V Komisariatu Policji. Jak przekazali nam policjanci, działania mające na celu ustalenie sprawcy lub sprawców już trwają. Trwa zabezpieczanie okolicznego monitoringu, przesłuchiwanie poszkodowanych i szacowanie strat – Straty są różne w zależności od ilości pociętych w samochodzie opon. Na ogół właściciele szacuje je  na kilkaset złotych – mówi w rozmowie z KRKnews  Piotr Szpiech z KMP w Krakowie. Jak dodaje, do dzisiaj ( 22 marca) „otrzymaliśmy kilkanaście zgłoszeń, ale nie wykluczamy, ze będzie ich więcej” 

Sprawcy za uszkodzenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca