Przebudowa ulicy Krupniczej dobiega końca? Trudno w to uwierzyć… [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Po nowej ulicy Krupniczej krakowianie powinni spacerować jeszcze w tym roku. To oznacza, że przebudowa tego traktu powinna dobiegać końca. Trudno uwierzyć, że inwestycja jest na finiszu… Zobaczcie, jak Krupnicza wygląda dziś i jak powinna wyglądać za trzy tygodnie.

Tak wygląda dziś Krupnicza...

Tak wygląda dziś Krupnicza...

Więcej zieleni na ulicy Krupniczej

Więcej zieleni na ulicy Krupniczej
Obraz 1 z 5

Wizualizacje - ZZM

Najnowszy termin zakończenia przebudowy ulicy Krupniczej to 21 grudnia 2022 roku. To oznacza, że za trzy tygodnie powinien być gotowy reprezentacyjny deptak. Coraz bardziej prawdopodobne staje się, że przecięcia wstęgi przed świętami nie będzie. Jednym z głównych powodów opóźnienia tej inwestycji była konieczność zerwania ułożonej już kostki, wykonanie nowej podbudowy i ułożenie jej na nowo. Testu obciążeniowe pokazały bowiem, że podłoże jest niestabilne, grunt osiadał i wykonawca musiał pogłębić wykop. Konieczne było również dodanie warstwy wzmacniającej.

Remont oraz przebudowa ulicy Krupniczej w Krakowie obejmie odcinek od Teatru Bagatela do ulicy Józefa Szujskiego. Zgodnie z projektem zostanie zasadzonych 39 drzew. Oprócz drzew posadzonych ma zostać kilka tysięcy krzewów i bylin. Pojawią się także zbiorniki magazynujące wodę deszczową, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin oraz ogrody deszczowe, których zadaniem będzie spowolnienie odpływu wody opadowej do kanalizacji. Na ulicy znajdzie się także miejsce dla mebli miejskich, miejsc parkingowych, parkingów rowerowych oraz uwypuklenia informacji o historii ul. Krupniczej.

Remont ulicy Krupniczej wspólnie realizują Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wodociągi Miasta Krakowa i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

(GS) (fot. KRKnews)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca