Przeładowywali paczki w sortowni. Ukradli wartościowe przesyłki kurierskie

Okazja czyni złodzieja? Pracownicy sortowni paczek w Krakowie ukradli przesyłki, w których znajdowały się nowoczesne telefony komórkowe. Wartość strat to ponad 5 tysięcy złotych. Rabusiom grozi kara do 5 lat więzienia.

Na początku stycznia 2023 roku policjanci z Komisariatu Policji V w Krakowie odebrali zgłoszenie od jednej z firm kurierskich o kradzieży dwóch paczek, w których znajdowały się telefony komórkowe. Wartość strat wyceniona została przez właścicieli na 5240 złotych.

Kryminalni szybko ustalili, że w kradzież zamieszani mogą być dwaj mężczyźni zajmujący się przeładunkiem paczek w sortowni. W związku z tym, 12 stycznia 2023 udali się oni do jednego z mieszkań na krakowskim os. Złocień, zamieszkiwanego przez 36-latka podejrzewanego przez kryminalnych. Policjanci przeszukali  mieszkanie, w którym odnaleźli jeden ze skradzionych telefonów. Funkcjonariusze  zabezpieczyli skradziony sprzęt, natomiast 36-latek został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu.

Jeszcze tego samego dnia, kryminalni w jednym z mieszkań w Nowej Hucie zatrzymali drugiego ze sprawców, 20-letniego mężczyznę.  Obaj zatrzymani przyznali, że w trakcie załadunku pojazdu przewożącego paczki między sortowniami ukradli dwie paczki – wiedzieli, że znajdują się w nich telefony komórkowe. Policjanci odzyskali również drugi telefon, który mężczyźni zdążyli już sprzedać. Śledczy dotarli do nabywcy, który dobrowolnie zwrócił zakupiony sprzęt, nie wiedząc, że pochodził on z kradzieży.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie