Przy porcie Kujawy dobiega końca budowa parku logistycznego. Koniec prac w sierpniu

Panattoni finalizuje budowę parku logistycznego w krakowskiej Nowej Hucie. Zakończenie budowy City Logistics Kraków III, o powierzchni ponad 25 500 m kw., planowane jest na sierpień 2024 roku.

Panattoni, deweloper nieruchomości przemysłowych, poinformował, że otrzymał wsparcie finansowe na rozwój projektu City Logistics Kraków III.

Zespół składać się będzie z hali o wysokości około 15 metrów, budynku biurowego czy wartowni. Powierzchnia użytkowa została określona na ok. 25 tys. mkw. powstanie również stacja LNG ze zbiornikiem o pojemności 60 metrów sześciennych. Projekt przewiduje 64 miejsca postojowe dla samochodów osobowych i 45 dla ciężarowych. Zakład ma działać całodobowo. W ramach inwestycji przebudowany zostanie fragment ul. Jeżynowej.

4,5 tys. mkw. w obiekcie, jak informuje Panattoni, wynajmie spółka Walraven – polski producent i dostawca i systemów mocowania instalacji stosowanych w branży konstrukcyjnej, sanitarnej, wentylacyjnej oraz przeciwpożarowej.

Park zaoferuje najemcom nie tylko wysoki standard ekologiczny, ale również zaawansowane technologicznie rozwiązania wspierające efektywność operacyjną i wellbeing użytkowników. Projekt, certyfikowany metodą BREEAM na poziomie Excellent, obejmuje rozwiązania w zakresie oszczędności energii i wody. Zostanie przystosowany do potrzeb branży e-commerce i lekkiej produkcji.

Park położony jest w Nowej Hucie w pobliżu DK 79, tuż obok drogi ekspresowej S7 oraz niedaleko jej węzła z autostradą. Ma też znakomity dostęp do komunikacji miejskiej (pętla tramwajowo-autobusowa Pleszów).

 

Najnowsze

Co w Krakowie