PZU Cracovia Maraton. Sztafety też pobiegną dla Szpitala Żeromskiego

Maraton na stadionie Wisły? A do tego sztafetowy? Tak! 8 listopada, na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, zorganizowana zostanie akcja specjalna – sztafeta maratońska na bieżniach. Cel – dobra zabawa, promocja zdrowia i zebranie pieniędzy dla Szpitala Żeromskiego.

Sztafeta maratońska na stadionie Wisły będzie wydarzeniem towarzyszącym biegowi tradycyjnemu na dystansie maratońskim dla 250 osób – w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e). Do udziału w nietypowej sztafecie zaproszeni zostali sportowcy, aktorzy oraz sponsorzy i partnerzy, którzy wystawią do rywalizacji swoje reprezentacje.

Zespoły będą składać się z 7 zawodników. Każda z drużyn będzie miała za zadanie pokonać łącznie dystans maratonu – 42 km i 195 m – w ciągu 4,5 godziny. Zmagania sztafet maratońskich będą transmitowane „na żywo” w internecie. Przygotowane zostanie specjalne studio, do którego zwita wielu gości. Gospodarzem studia będzie Maciej Kurzajewski. Transmisję live będzie można śledzić na profilu Cracovia Maraton na Facebooku.

„Wydarzenie będzie miało wymiar charytatywny, edukacyjny i prozdrowotny. Podobnie jak suma zebrana z opłat startowych za udział w biegu tradycyjnym, środki pozyskane od sponsorów zostaną przekazane na rzecz Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie” – przekonują organizatorzy. Na potrzeby walki z pandemią koronawirusa, szpitalowi zostaną także przekazane środki ochrony osobistej od sponsorów.

Akcja specjalna ma również zachęcić widzów transmisji, innych biegaczy oraz osoby startujące w biegach wirtualnych do wsparcia Szpitala im. Stefana Żeromskiego.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie