Rada Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców na mecz wyborczy

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec zachęca krakowian, by w najbliższą niedzielę wykazali obywatelską postawę i pomogli pobić rekord frekwencji przy urnach wyborczych. „Premią” będą nagrody w postaci dodatkowych środków finansowych dla dzielnic z trzema komisjami z najwyższą frekwencją.

– Chcę zaprosić mieszkańców na mecz wyborczy. Będzie miał miejsce w niedzielę od godz. 7.00 do 21.00. Rozegramy mecz jako miasto Kraków z innymi metropoliami jak Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Łódź. Wszyscy razem pokażmy, że Kraków jest kolebką i sercem polskiej demokracji. Mam nadzieję, że będziemy mieć najwyższą frekwencję – mówi Dominik Jaśkowiec, przewodniczący RMK.

Dzielnice, w których trzy komisje wyborcze będą miały najwyższą frekwencję, będą mogły liczyć na dodatkowe środki finansowe w 2021 roku. To dodatkowa zachęta, by wziąć udział w wyborach prezydenckich i wykazać się obywatelską postawą.

– Moim marzeniem jest frekwencja wynosząca 80 proc. Dążymy do tego, by tylu krakowian poszło na wybory i zagłosowało. W jednej z komisji w Czyżynach frekwencja w pierwszej turze wynosiła znacznie więcej. To byłby pokaz obywatelskości, gdybyśmy przekroczyli 80 proc. – komentuje Jaśkowiec.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa zachęca do głosowania w wyborach.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa zachęca do głosowania w wyborach prezydenckich.

Posted by KRKnews.pl on Friday, July 10, 2020

W pierwszej turze wyborów prezydenckich frekwencja w Krakowie wyniosła 71,54 proc. Do głosowania uprawnionych było 606 178 mieszkańców. W wyborach wzięło udział 428 441 krakowian. Mimo to miasto wciąż walczy, by zachęcić jak najwięcej osób do głosowania.

– Liczy się każdy głos, bo te wybory są wyjątkowe. Będzie to najważniejsze głosowanie od 1989 roku. To polityczne poglądy będą decydować o przyszłości naszego kraju w najbliższych latach, a także zdefiniują w jakim kierunku będzie podążać Polska. Waga tych wyborów powoduje, że wszyscy powinniśmy wziąć w nich udział – zachęca przewodniczący RMK.

js

Najnowsze

Co w Krakowie