Radni chcą dodatkowych pieniędzy na ulice i chodniki dla wszystkich dzielnic

Musisz przeczytać

„Nasze Śródmieście” to kolejny program dla dzielnic, który ma zapewnić dodatkowe pieniądze na remonty ulic i chodników. Od kilku lat taki program mają dzielnice nowohuckie, ostatnio pojawił się podobny projekt dla Podgórza, a teraz jest też dla pozostałych dzielnic.

Autorami projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu „Nasze Śródmieście” są radni klubu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Nowy program ma zapewnić dodatkowe pieniądze na remonty i rozbudowę ulic, chodników i oświetlenia w dzielnicach: I Stare Miasto, II Grzegórzki, III Prądnik Czerwony, IV Prądnik Biały, V Krowodrza, VI Bronowice i VII Zwierzyniec. W te grupie są więc dzielnice zarówno dawnego Śródmieścia, jak i Krowodrzy.

Pomysł na dodatkowe finansowanie remontów ulic jest powieleniem programu „Nowa Huta dziś”, który funkcjonuje od kilku lat. Dzięki niemu nowohuckie dzielnice mają dodatkowe środki na poprawę ulic, chodników i oświetlenia ulicznego.

Kilka tygodni temu został już zgłoszony projekt w sprawie ustanowienia programu „Podgórze dziś”, także wzorowany na programie dla Nowej Huty. „Nasze Śródmieście” dotyczy pozostałych dzielnic.

Nowe programy miałyby ruszyć z początkiem 2022 roku.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca