Radni miejscy mają wakacje. Na sale obrad powrócą 30 sierpnia

Musisz przeczytać

Rada Miasta Krakowa rozpoczęła przerwę wakacyjną. W lipcu rajcy nie będą spotykać się na posiedzeniach, ani dyżurować. Przerwa w pracy samorządowców potrwa do końca lipca. W tym nie zwołuje się posiedzeń rady ani też komisji. Radni nie będą również pełnić cotygodniowych dyżurów. Ostatnia sesja odbyła sie 5 lipca. Następna dopiero pod koniec sierpnia. Okres wakacyjny dla radnych potrwa zatem około ośmiu tygodni.

Ostatnie posiedzenie Rady Miasta Krakowa przed wakacjami miało miejsce 5 lipca 2023 roku. Kolejne zaplanowano na 30 sierpnia. W czasie między sesjami radni nie będą się spotykać ani podejmować żadnych uchwał. Normalna praca samorządowców zacznie się dopiero w sierpniu. Wrócą wtedy dyżury, a kolejna sesja miejska odbędzie się pod koniec sierpnia. Taki harmonogram pracy rady i komisji daje krakowskim radnym około 8 tygodni na wakacje.

Wakacyjna  przerwa nie wpłynie na wysokość diet, które otrzymują radni. To około 4,8 tysiąca złotych brutto. Oficjalnie dieta ma pokrywać koszty związane z pełnieniem mandatu radnego. Jednak w praktyce sposób obliczania tej diety jest tak skonstruowany, że jedna sesja miesięcznie (oraz obecność na niej) zapewnia możliwość otrzymania diety w maksymalnej wysokości.

Patrycja Bliska 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca