Radny chce nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Edukacji. Z powodu koronawiursa

Musisz przeczytać

Radny Łukasz Wantuch zaapelował do Agaty Tatary, przewodniczącej Komisji Edukacji w sprawie zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Edukacji. Powód? Zbliża się druga fala zachorowań na koronawirusa.

„Dzisiaj padł  dobowy rekord liczby zakażeń- 615. Oznacza to, że zbliża się druga fala zachorowań. Chciałbym zatem Panią prosić o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Komisji Edukacji poświęconego stopniu przygotowania naszego miasta do tej sytuacji. Chodzi po prostu, jakie kroki podjęło mu lub zamierza podjąć nasze miasto, jeżeli liczba zachorowań będzie wzrastać, co może skutkować ponowny lock-downem” – napisał radny Wantuch do radnej Tatary.

– Komisja Edukacji jest zaplanowana na koniec sierpnia, co w mojej opinii jest zdecydowanie za późno. Proponowałbym, aby nadzwyczajna komisja odbyła się w połowie sierpnia, wtedy będziemy już wiedzieć więcej, ale jednocześnie będzie o dwa tygodnie więcej na jakąkolwiek reakcję -argumentuje Łukasz Wantuch.

Radny chce, by komisja dowiedziała się, czy szkoły (żłobki, przedszkola itp) dostaną wytyczne dotyczące mierzenia temperatury dzieciom rano i czy gmina pokryje koszt szczepień przeciwko grypie wśród nauczycieli (sam zgłosił projekt uchwały w tej sprawie. Chciałby również dowiedzieć się, jak będzie wyglądać zabezpieczenie w środki odkażające oraz uzyskać informacje dotyczące zakupionych ozonatorów powietrza i jednorazowej dotacji dla placówek niesamorządowych.

(red)

Samochód i finanse dla małych i średnich firm – kredyt, leasing czy najem?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca