Radny Krakowa chciał pokazać problem z biletami w MPK. Niechcący zachęcił do oszustwa?

Musisz przeczytać

Radny Łukasz Wantuch zwrócił uwagę na możliwość popełniania oszustw w krakowskiej komunikacji. Sam opisał procedurę, za co skarcili go dyrektor Zarządu Transportu Publicznego Łukasz Franek oraz internauci.

Sprawa dotyczy aplikacji SkyCash, za pomocą której można kupować bilety w krakowskich autobusach i tramwajach. „Zakup biletu powinien nastąpić przed wejściem do środka komunikacji miejskiej lub niezwłocznie po wejściu do pojazdu!” – czytamy na stronie aplikacji oraz w komunikatach MPK.

Mimo to część osób próbuje „kombinować”, na co zwrócił uwagę (i sam spróbował) radny Wantuch.

„Na słowa „bilety do kontroli” naciskasz jeden przycisk i kupujesz bilet. W ten sposób można jeździć za darmo. O takim procederze wiem od dwóch miesięcy, ale nie pisałem o tym, żeby nie reklamować takiego oszusta. Zrobiłem też jeden test, kupiłem bilet elektronicznie po rozpoczęciu kontroli bez żadnego problemu. Nie dostałem żadnego mandatu po sprawdzeniu przez kontrolera” – napisał Wantuch w mediach społecznościowych.

Wsiadasz do autobusu z włączonym Skycashem. Na słowa "bilety do kontroli" naciskasz jeden przycisk i kupujesz bilet. W…

Posted by Łukasz Wantuch on Monday, March 8, 2021


Radny przyznał, że wcześniej skasował bilet papierowy i miał go w tylnej kieszeni w razie problemów, ale nie był potrzebny. „Bez problemu można kupić bilet w aplikacji w ciągu 3 sekund, nawet po rozpoczęciu kontroli i zablokowaniu kasowników” – dodał Wantuch i stwierdził, że złoży interpelację w tej sprawie.

Pod jego postem wywiązała się dyskusja i głos w sprawie zabrał Łukasz Franek, dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

„Tak – wiemy od miesięcy o możliwości nadużywania app, chociaż nie jest to aż tak proste. Kwestia szczęścia, że kontrola nie zaczyna się blisko Ciebie. Mamy wiele reklamacji, gdzie ludzie narzekają na kontrolerów, że dostali mandat, że niby skasowali w app, ale monitoring jasno wskazuje, że kombinowali. Więc lepiej nie zachęcaj do próbowania” – napisał Łukasz Franek.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca