Radny Wantuch zarzuca radnemu Maślonie podżeganie do nienawiści. Poszło o drzewa. Tam, gdzie je wycięto, zapalono znicze

Fot. ZZM

Każda wycinka drzew w Krakowie budzi emocje. Tak też jest w przypadku wycięcia kilku drzew na bulwarach wiślanych. Ale tym razem emocje chyba przekroczyły już dopuszczalne granice. Radny Łukasz Wantuch zarzucił radnemu Łukaszowi Maślone podżeganie do nienawiści. A obrońcy wyciętych wierzb zapalili w ich miejscu znicze.

W mediach społecznościowych rozgorzała zażarta dyskusja obrońców wyciętych drzew na bulwarach z osobami, które bronią decyzji Zarządu Zieleni Miejskiej. Do dyskusji włączył się m.in. radny klubu Kraków dla Mieszkańców Łukasz Maślona. W komentarzu do posta o wycince napisał, że drzewa zostały wycięte bladym świtem bez odpowiedniego powiadomienia mieszkańców. Radny poinformował, że składa w tej sprawie interpelację, w której żąda od prezydenta miasta pokazania ekspertyz potwierdzających zły stan techniczny drzew.

Tego drzewa na Bulwarach Wiślanych już nie ma, podobnie 3 innych. Zostały dziś bladym świtem wycięte, bez odpowiedniego…

Opublikowany przez Łukasza Maślonę Piątek, 16 października 2020

Na to zareagował Łukasz Wantuch z prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków. „To co robisz jest po prostu podłe. Podłe. Nakręcasz falę nie hejtu, ale prawdziwej nienawiści na dyrektora Piotra Kempfa. Już jeden z Twoich zwolenników musiał tłumaczyć się Policji z gróźb karalnych. Czy chcesz doprowadzić do tragedii?” – napisał Łukasz Wantuch.

Łukasz Maślona Łukasz, to co robisz jest po prostu podłe. Podłe.Nakręcasz falę nie hejtu, ale prawdziwej nienawiści na…

Opublikowany przez Łukasza Wantucha Piątek, 16 października 2020

„Rozumiem, że trwa twarda walka między środowiskiem Łukasza Gibały, którego jesteś częścią, a osobami z drugiego obozu, do którego należy Piotr i ja. Ale są jakieś zasady. Popatrz na swojego kolegę z klubu, Janka Pietrasa. Obaj dostaliście się do rady z tego samego ugrupowania, ale NIKT i NIGDY nie zarzucił mu tego, co Tobie. Popatrz na komentarze pod Twoimi postami, zobacz, jaka z nich wycieka nienawiść i wściekłość. A Ty to nie tylko tolerujesz ale inicjujesz. Zachęcasz. Rozpalasz. Prędzej czy później ktoś przekroczy granicę. Wtedy będzie za późno na refleksję” – czytamy w poście radnego Wantucha.

Wycinka drzew nad Wisłą budzi takie emocje, że obrońcy drzew zapalili znicze w miejscu, gdzie stały wierzby. I zapowiadają, że będą tam palić znicze w kolejnych dniach.

(GS)

Zobacz także