Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce i Małopolsce

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

Już 901 potwierdzonych zakażeń koronawirusem i 10 zgonów – to najnowsze dane dotyczące epidemii w Polsce. Tylko dziś liczba chorych wzrosła o 152 – tak wielkiego wzrostu w ciągu jednego dnia jeszcze nie mieliśmy. Według ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego w środę 25 marca 2020 możemy przekroczyć granicę tysiąca zakażeń koronawirusem. W Małopolsce także mamy rekordowe wzrosty – liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła do 49.

We wtorek wieczorem (24 marca 2020) Ministerstwo Zdrowia najpierw poinformowało o kolejnych 40 potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. „Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego”- podał resort zdrowia. A chwilę później okazało się, że trzeba jeszcze dodać kolejnych 17 przypadków z Dolnego Śląska.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 49 osób. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnej osoby. Tym razem chodzi o mężczyznę w sile wieku – mieszkańca powiatu bocheńskiego. Jego stan jest dobry – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego. Tylko dzisiaj w Małopolsce potwierdzono 16 nowych zakażeń, to także rekordowy wzrost koronawirusowych statystyk.

Ale i tak daleko nam do województw, gdzie zakażeń jest najwięcej. Niechlubnym liderem jest Mazowsze (212 potwierdzonych zakażeń), kolejne miejsca przypadają województwom: dolnośląskiemu (134), łódzkiemu (129), śląskiemu (87) i lubelskiemu (54). Za nimi jest Małopolska. Najmniej zakażeń jest na Podlasiu (7) i w województwie świętokrzyskim (8).

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce wzrosła do 10. W szpitalu w Cieszynie zmarł 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

GS

 

Koronawirus. Pesymistyczna prognoza rozwoju epidemii. To się tak szybko nie skończy…

 

 

Zobacz także