Remont mostu Dębnickiego potrwa dłużej. Trzeba zwiększyć zakres prac

Musisz przeczytać

Remont mostu Dębnickiego potrwa dwa tygodnie dłużej. W trakcie wczorajszej wizji terenowej, z udziałem projektanta pełniącego nadzór nad pracami, wskazano na konieczność rozszerzenia zakresu prowadzonych dotychczas robót.

Remont mostu rozpoczął się 7 lipca. Ruch na moście jest utrzymany, po jednym pasie w każdą stronę, ale i tak wiąże się to z dużymi utrudnieniami. Dla pieszych i rowerzystów dostępny jest chodnik z jednej strony. Cały remont mostu Dębnickiego ma potrwać pięć miesięcy, ale największe utrudnienia mają się zakończyć w ciągu 3,5 miesiąca. Po wczorajszej wizji terenowej czas remontu uległ wydłużeniu.

Po rozryciu części mostu okazało się, że stan techniczny obiektu wymaga wprowadzenia większych zmian w ramach wsporników chodnikowych na przeprawie i dojazdach do niej, a także wymiany dodatkowych elementów wyposażenia – krawężników, wpustów mostowych i balustrad – informuje wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig.
W związku z tym remont pierwszego pasa (od strony Salwatora) potrwa dwa tygodnie dłużej niż wcześniej zakładano – do 23 września. Następnie drogowcy zajmą się drugą nitką (od strony Wawelu).

Tydzień po rozpoczęciu remontu podjęto decyzję o wydłużeniu godzin prac. Od 13 lipca prace prowadzone są do godziny 20 w tygodniu, a w weekendy do 18.

Miasto wydłuża godziny pracy na moście Dębnicki. W tygodniu prace prowadzone do 20

Remont mostu Dębnickiego ma na celu poprawę jego stanu technicznego w obrębie płyty pomostowej, a nie wymianę samej nawierzchni jezdni. W ramach zadania wymieniona zostanie zarówno nawierzchnia asfaltowa jezdni, jak i nawierzchnia kap chodnikowych z żywic. Wykonana zostanie również nowa izolacja płyty pomostowej, która zostanie poprzedzona niezbędnymi naprawami jej żelbetowej konstrukcji. Wymienione będą elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, bariery energochłonne, oświetlenie oraz krawężniki. Balustrady zostaną podniesione i zabezpieczone przed korozją.

Jarek Strzeboński

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca