Rodzice licealistów na dywaniku dyrektora LO. Afera zatacza coraz szersze kręgi!

Musisz przeczytać

Dyrektor poprosił o wizytę rodziców uczniów, którzy nie zamierzają uczęszczać na lekcje religii. Czy w tej sprawie zainterweniuje kurator oświaty?

Wczoraj pisaliśmy, o niecodziennej sytuacji w XLIV LO w Krakowie. Jedna z matek poinformowała „Gazetę Wyborczą” o tym, że na zebraniu rodzice uczniów, którzy zamierzają zrezygnować z chodzenia na religię, poproszeni zostali o wizytę w gabinecie dyrektora. 

„Są tacy, którzy mają już to spotkanie za sobą. Opowiadają, że dyrektor chce znać przyczyny rezygnacji. Wypytuje, czy są ateistami, czy innowiercami. Informuje też rodziców, że niechodzące na religię dzieci i tak będą musiały brać udział w uroczystościach kościelnych, w których uczestniczy szkoła” – czytaliśmy w „Gazecie Wyborczej„.

Posłanka Katarzyna Lubnauer wysłała interpelację do ministerstwa edukacji w tej sprawie.

Szybko odpowiedziała jej na Twitterze Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty:

– Dyrektor Mariusz Graniczka po raz kolejny myli misję szkoły publicznej z prawicowo-fundamentalistyczną indoktrynacją, naruszając przy tym prawo oświatowe i konstytucyjną wolność przekonań. W liceum Graniczki coraz mniej uczniów uczęszcza na religię, więc dyrektor stwierdził najwyraźniej, że zmusi ich siłą. Ten przypadek to dla mnie jeszcze jeden argument za przeniesieniem nauczania religii ze szkół do salek katechetycznych – skomentował poseł Gdula w rozmowie z „Gazetą Wyborczą„.

Co zrobić, by maska do włosów przyniosła najlepsze rezultaty?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca