Co zrobić, by maska do włosów przyniosła najlepsze rezultaty?

Musisz przeczytać

Maska do włosów to wciąż niezbyt popularny produkt, a co za tym idzie, niewiele osób włącza go do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Jednak naprawdę warto, gdyż skład tego kosmetyku jest znacznie bogatszy niż w przypadku przeciętnej odżywki. Dodatkowo mimo tego, że działanie maski oparte jest na silnych substancjach aktywnych, to istnieje kilka prostych sposobów na wzmocnienie właściwości aplikowanego preparatu. O czym mowa? Czy rzeczywiście jest to produkt, który warto dodać do rutyny pielęgnacyjnej?

Maska do włosów – zbędny dodatek czy podstawa pielęgnacji?

Może się wydawać, że maska do włosów to produkt, który niekoniecznie musi znaleźć się w naszej łazience. Wystarczy jednak użyć go przynajmniej raz, aby zrozumieć, dlaczego jest tak często wychwalany oraz czemu wiele osób posiada więcej niż jeden rodzaj tego kosmetyku. Sekretem jest tutaj niezwykle bogaty skład, który przynosi zaskakujące rezultaty tuż po umyciu włosów – nie trzeba więc zbyt długo czekać. W zależności od potrzeb włosów stają się one gładkie, sprężyste, nawilżone, wzmocnione, pogrubione, proste w rozczesywaniu, odżywione lub podkreślony jest ich skręt. 

Najczęściej maska występuje w serii, dlatego bez problemu zakupimy pasujący do niej szampon oraz odżywkę. Często to właśnie stosowanie całego zestawu okazuje się najlepszym rozwiązaniem dla poprawy kondycji skóry głowy oraz do pobudzenia krążenia i wzrostu nowych włosków. 

Jaka maska do włosów będzie najlepsza?

Trudno wskazać jeden produkt, który doskonale sprawdzi się u każdego. Warto natomiast poznać porowatość swoich włosów, dzięki czemu dobór kosmetyków będzie znacznie prostszy i bardziej przystępny. Producenci zwracają na to uwagę, dlatego nierzadko na opakowaniu wyrobu znajdziemy informację, czy przeznaczony jest on do włosów niskoporowatych, średnioporowatych czy wysokoporowatych. Na co jeszcze zwracamy uwagę? Ogromne znaczenie ma równowaga PEH. Jest to zależność między proteinami, emolientami i humektantami. Jeżeli utrzymujemy ją na właściwym poziomie, to nasza skóra głowy oraz same włosy pozostają zdrowe, silne, nie wypadają, nie puszą się, ale nie są też oklapnięte i matowe. 

Jak często powinna być aplikowana maska do włosów?

Na wstępie warto zaznaczyć, że maska do włosów to nie to samo co odżywka. Dlatego też częstotliwość jej aplikacji będzie nieco inna. Jako że w składzie znajduje się bardzo dużo aktywnych substancji, to zbyt częste sięganie po ten kosmetyk może skutkować m.in. przeproteinowaniem włosów i zamiast nadać włosom lekkości, nadmiernie je obciążymy. Dlatego też najczęściej zaleca się, aby maska do włosów pojawiała się w rutynie pielęgnacyjnej raz albo dwa razy w tygodniu (w zależności od częstotliwości mycia). Produktem, który możemy stosować codziennie, jest natomiast odżywka. 

Wzmacnianie działania maski do włosów

Istnieją sposoby, dzięki którym tak skutecznie działający produkt jak maska do włosów podwójnie zachwyci nas uzyskanymi rezultatami. W dużej mierze jest to natomiast zależne od tego, jaki kosmetyk wybierzemy. Niektóre preparaty z powodzeniem zostawiamy na więcej niż kilka minut. Wielu producentów zaznacza na opakowaniu, że ich wyrób równie dobrze sprawdzi się w momencie, gdy zaaplikujemy go na godzinę lub kilka godzin przed myciem. Sprawdzonym sposobem jest pozwolenie, aby maska do włosów działała przez całą noc. Aby nie zabrudzić poszewki czy innych elementów pościeli, najlepiej jest założyć czepek lub turban z naturalnego materiału. 

To akcesorium sprawdzi się też w innych przypadkach. Niektóre produkty działają najlepiej w cieple. W takim przypadku zawijamy włosy w koczek, a następnie umieszczamy go właśnie pod przykryciem. Dzięki temu składniki aktywne wnikają głębiej, a rezultaty są spektakularne. Maska do włosów uważana jest również za idealny podkład pod olej. Jeżeli nie stronimy od olejowania i podoba nam się efekt wygładzonych, błyszczących pasm, które wręcz mienią się w świetle jak tafla wody, to koniecznie należy wypróbować takie połączenie. Warto jednak pamiętać, że podczas mycia musimy zastosować tzw. metodę OMO, czyli w pierwszej kolejności sięgamy po odżywkę, a dopiero później po szampon.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca