Rolety zaciemniające a termoizolacyjne – czym się różnią?

Możesz zapomnieć o ciężkich, niewygodnych i problematycznych zasłonach królujących w domach w ubiegłym stuleciu. W trakcie upalnych dni, gdy okno zostało uchylone, wiszący materiał nieestetycznie i często nierówno lawirował nad połową podłogi. Nie spełniając funkcji izolacji od słońca w sposób dyskretny i skuteczny, wprowadzał w pomieszczeniu chaos. Szczęśliwie od wielu lat funkcjonuje moda na wszelkiego rodzaju rolety i żaluzje skutecznie chroniące wnętrze naszego mieszkania od natrętnych promieni słonecznych czy spojrzeń ciekawskich sąsiadów.

Szeroki wybór daje duże możliwości w zakupie odpowiedniej dla siebie rolety. Wiele osób będących w trakcie wykańczania mieszkania zastanawia się nad wyborem odpowiedniego mechanizmu dla okna. Najpopularniejszym są rolety zaciemniające, powszechnie wykorzystywane zarówno w mieszkaniach i domach, jak i w ośrodkach użyteczności publicznej. Rolety skutecznie chronią nie tylko przed warunkami atmosferycznymi z zewnątrz, ale również nadają pomieszczeniu aurę prywatności i intymności.

Rolety zaciemniające

Dla osób nieposiadających żadnej ochrony przed słońcem, z pewnością motywacją do założenia rolet jest sezon letni, kiedy słoneczko zagląda do naszych mieszkań, często utrudniając codzienne funkcjonowanie. Bardzo dobre zabezpieczenie stanowią rolety zaciemniające. Rolety zaciemniające zawdzięczają swoją funkcję technice wykonania. Charakteryzują się gęstym splotem tkaniny oraz podgumowaniem, które skutecznie chroni pomieszczenie przed promieniowaniem. Element podgumowania obniża temperaturę w stosunku do panującego na zewnątrz upału. Rolety wyglądają niezwykle estetycznie, a ich konstrukcja w żaden sposób nie zaburza aranżacji okna. Ze względu na całkowite zaciemnienie, rolety okienne dzień noc są bardzo chętnie wybierane do sypialni oraz do pokoi dziecięcych. Sklepy z roletami oferują wykonanie produktu na wymiar, co daje gwarancję idealnego dopasowania do okiennicy, nawet do tej najbardziej niestandardowej.

Zalety rolet – sklep 

Do niekwestionowanych zalet rolet zaciemniających możemy zaliczyć: ochrona przed promieniami słonecznymi, gwarancja prywatności, duża wytrzymałość, estetyczne wykonanie i funkcjonalność. Rolety zaciemniające mogą stanowić alternatywę dla klimatyzacji i wiatraków. Nie zajmują miejsca i w pozytywny sposób wpływają na wygląd pomieszczenia. Bogactwo gamy kolorystycznej umożliwia swobodny wybór rolety, zgodnie z własnym gustem i wystrojem mieszkania.

Rolety termoizolacyjne

Inna nazwa określająca ten rodzaj rolet to Thermo. Są podobne do modeli zaciemniających, jednak ich funkcje się różnią. Rolety termoizolacyjne, jak sama nazwa wskazuje, chronią pomieszczenie przed nadmiernym przegrzaniem się. Główną cechą różniąca te dwa rodzaje jest warstwa aluminium, mieszcząca się na rolecie termoizolacyjnej. Chociaż jest cienka, to skutecznie odbija promienie słoneczne, chroniąc pomieszczenie przed nagrzaniem się. Są tym bardziej preferowane przez właścicieli okien wychodzących na południową stronę, kiedy słońce w sezonie letnim świeci cały dzień.

Zalety rolet termoizolacyjnych

Rolety tego typu to niezwykle funkcjonalny element Twojego okna, wśród wielu ich zalet możemy wyróżnić: estetyczny i elegancki wygląd, ochrona przed promieniowaniem słonecznym i przegrzaniem mieszkania do około 90%, dzięki warstwie aluminium, rolety są łatwe w montażu i codziennej obsłudze. Thermo również można wykonać na zamówienie i dostosować do indywidualnych potrzeb pod względem np. koloru. Niezwykle ułatwiają codzienne funkcjonowanie w upalne dni, zwłaszcza dzieciom i niemowlakom. Rolety termoizolacyjne więc nie tylko zaciemniają, ale przede wszystkim chronią przed nagrzaniem się pomieszczenia. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko spełniają główne funkcje, ale również w znaczny sposób unowocześniają nasze pomieszczenia – to gwarantują rolety sklep. Umiejętnie wkomponowane w klimat mieszkania są jednym z najważniejszych jego elementów.

Najnowsze

Co w Krakowie