Rolkarze rozpoczynają sezon. Przejadą przez Kraków, będą utrudnienia

W czwartek, 27 kwietnia, odbędzie się pierwszy w tym sezonie nocny przejazd rolkarzy przez miasto z cyklu „Kraków, rolki i my”. Początek o  godz. 20.00 na Błoniach  przy Cichym Kąciku. Trasa pierwszego przejazdu ma 17 kilometrów.

Wieczorne przejazdy rolkarskie odbywają się w Krakowie od kilku lat i z każdym rokiem cieszą się coraz większą frekwencją. Wiąże się to z rosnącą popularnością jazdy na rolkach – według orientacyjnych szacunków z rolek, deskorolek lub hulajnóg stale lub okazjonalnie korzysta ponad 50 tys. krakowian. Wśród nich coraz więcej jest też osób starszych. Jazda na rolkach ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie – jest skuteczniejszym niż rower sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów, to także świetna forma prewencji chorób sercowo-naczyniowych.

Organizatorem wydarzenia jest Krakowski Klub Sportów Wrotkarskich „Krak”. Udział w przejeździe jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Przejazd nie ma charakteru masy krytycznej, lecz jest pomyślany jako pozytywne wydarzenie, którego celem jest dobra zabawa i popularyzacja zdrowego trybu życia, a także umożliwienie krakowianom poznania miasta z nieco innej niż zazwyczaj perspektywy.

Uczestnicy jadą ulicami, które na czas przejazdu są chwilowo wyłączane z ruchu. Nad bezpieczeństwem i sprawnością przejazdu czuwa policja, służby medyczne i „żółta ekipa”, czyli pilnujący porządku wolontariusze. Rolkarzom podczas przejazdu towarzyszy muzyka.

Trasa:
Błonia przy al. 3 Maja – Piastowska – Królowej Jadwigi – Focha – al. Mickiewicza – Czarnowiejska – Kijowska – Wrocławska – Świętokrzyska – Mazowiecka – al. Słowackiego – Pawia – Kalinowskiego – tunel pod Galerią Krakowską – Stwosza – Rakowicka – Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego (odpoczynek) – Rakowicka – Lubomirskiego – Rondo Mogilskie – Powstania Warszawskiego – Rondo Grzegórzeckie – Kotlarska – Podgórska – Krakowska – Dietla – Most Grunwaldzki – Konopnickiej – Most Dębnicki – Krasińskiego – Błonia Krakowskie.

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie