Rowerzysta – dostawca jedzenia rozjechał dwa gołębie na Rynku Głównym [video]

Fot. Screen Facebook Straży Miejskiej w Krakowie

Sobota, kilka minut po godz. 15. Na ekranie monitoringu widać, jak na Rynku Głównym rozpędzony rowerzysta wjeżdża w stado gołębi. Dwa z nich rozjechał. Godzinę później zatrzymali go strażnicy miejscy

„Bulwersujące sceny w Rynku Głównym. Rowerzysta stratował gołębie. Dwa rozjechane gołębie to efekt szaleńczej jazdy na rowerze kuriera – dostawcy jedzenia, który w sobotnie popołudnie tak bardzo spieszył się do restauracji, że wjechał prosto w bezbronne ptaki” – informuje Straż Miejska w Krakowie. Dzięki operatorowi monitoringu straży miejskiej i szybkiej interwencji samych strażników młody mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Było kilka minut po 15, gdy na jednym z monitorów pojawił się pędzący na rowerze kurier. Taki widok w Rynku Głównym nie jest niczym wyjątkowym, ale tym razem operator przecierał oczy ze zdumienia widząc jak dostawca wjeżdża w gołębie, po czym błyskawicznie znika z zasięgu kamer – relacjonują strażnicy miejscy.

Bulwersujące sceny w Rynku Głównym. Rowerzysta stratował gołębie 2 rozjechane gołębie to efekt szaleńczej jazdy na…

Posted by Straż Miejska Miasta Krakowa on Sunday, January 17, 2021

Mijała godzina od tego zdarzenia i gdy wydawało się, że już nie uda się namierzyć rowerzysty, nagle znowu pojawił się na ekranie – właśnie zsiadł z roweru przy ulicy Grodzkiej i wszedł do restauracji. Strażnik obserwujący monitoring szybko przekazał informację do dyżurnego, a ten do najbliższego patrolu.

I już po chwili strażnicy byli w środku lokalu. – Mężczyzna był tak zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy, że nie stawiał żadnego oporu. Został doprowadzony na najbliższy komisariat i przekazany w ręce policji – opowiadają strażnicy.

Teraz za szarżę na stado gołębi czeka go rozprawa przed sądem.

(red)

Zobacz także