Równo z wybiciem północy koniec z polityką. Nareszcie (KOMENATRZ)

W końcu zamilkną. Równo z wybiciem północy odpoczniemy od politycznego jazgotu, który dochodzi do nas z każdej niemal wiadomości w Internecie, gazety, słupa czy tablicy. Krakusi – przed Wami piękny, słoneczny weekend bez polityki. W końcu.

W końcu odpoczniemy od politycznego jazgotu. O północy, z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. W tych dniach, gdy polityczne napięcia opadnie, mamy okazję spojrzeć na siebie nawzajem z większą życzliwością. Może to być chwila, aby zatroszczyć się o sąsiada za płotem, podzielić się uśmiechem z przechodniem czy zaoferować pomoc pani Ali z drugiego piętra. Drobiazgi, które sprawiają, że nasze społeczeństwo staje się bardziej zintegrowane i serdeczne.

Tak, jest to czas, aby oderwać się od politycznych dyskusji i skupić na rzeczach istotnych dla naszej codzienności. Spacer w parku, spotkanie z przyjaciółmi, czy po prostu chwila samotności z ulubioną książką. To wszystko czeka na nas w ten weekend.

Tak więc, drodzy mieszkańcy Krakowa, korzystajmy z tej wyjątkowej okazji. Zapomnijmy na chwilę o podziałach i konfliktach. Zjednoczmy się w miłości do naszego miasta i jego piękna. Bądźmy dla siebie wsparciem i inspiracją.

I pamiętajmy. W tych wyborach nie decydujemy o wielkiej polityce, ale o tej codziennej. Ile zapłacimy za bilet na tramwaj, postój auta w centrum oraz czy ziści się marzenie Krakowian o  powstaniu w naszym mieście metra.  Także o szkole, ośrodku zdrowia czy żłobku na osiedlu. Bo nasze krakowskie życie składa się głównie z banalnych z pozoru rzeczy. 

Nie dajmy się zwieść obietnicom, które mogą okazać się jedynie chwilowym mrzonką. Wybierzmy mądrze, kierując się nie tylko emocjami, ale także pragmatyzmem. Bo to właśnie te pozornie małe decyzje mogą kształtować nasze życie w sposób fundamentalny

Dlatego, drodzy Krakowianie, przyjrzyjmy się bliżej tym codziennym aspektom, które często umykają w zgiełku wielkiej polityki. Nasze życie zależy od naszych wyborów, a te wybory mogą mieć ogromne znaczenie dla naszej codzienności. Nie traćmy jej z oczu w szumie wyborczej kampanii.

Ten weekend należy do nas wszystkich. Cieszmy się nim w pełni, wybierając mądrze i kierując się sercem.

Redakcja KRKnews.pl 

Najnowsze

Co w Krakowie