Rozkopali Krupniczą [zdjęcia]. Po przebudowie to już nie będzie ta sama ulica [wizualizacje]

Musisz przeczytać

Ulica Krupnicza została całkowicie rozkopana. Zaczęła się jej przebudowa. Po jej zakończeniu odcinek od Teatru Bagatela do ul. Szujskiego całkowicie zmieni swoje oblicze.

Na razie przechodnie tego nie są w stanie sobie tego wyobrazić. Muszą przedzierać się przez rozkopaną jezdnię i kurz. A Krupnicza to ważny szlak pieszych w kierunku Rynku Głównego. Jeśli ktoś nie musi przechodzić ta ulicą, lepiej wybrać inne dojście do centrum. Powadzone tam prace raczej nie sprzyjają spacerom… Sami zobaczcie…

Rozkopali Krupniczą...

Rozkopali Krupniczą...

Ale za to po zakończeniu przebudowy Krupnicza będzie wyjątkową ulicą.
Po pierwsze – zostaną posadzone drzewa – dokładnie 39 sztuk. Na odcinku od teatru do ul. Loretańskiej czereśnie ptasie „Plena”, od ul. Loretańskiej do ul. Szujskiego olsze czarne. Oprócz drzew, zostanie posadzonych także kilka tysięcy krzewów i bylin.
Po drugie – pojawią się zbiorniki magazynujące wodę deszczową. Będzie ona wykorzystywana do podlewania roślin
Po trzecie – zaprojektowano ogrody deszczowe. Ich zadaniem będzie spowolnienie odpływu wody opadowej do kanalizacji. Projektanci z Zarządu Zieleni Miejskiej przewidzieli w tym miejscu również ogrody fasadowe.
Na ulicy znajdzie się także miejsce dla mebli miejskich, parkingów samochodowych i rowerowych oraz uwypuklenia informacji o historii ulicy na przestrzeni lat.

Więcej zieleni na ulicy Krupniczej

Więcej zieleni na ulicy Krupniczej
Obraz 1 z 5

Wizualizacje - ZZM

(GS), Fot. Andrey Rafael/KRKnews) (Wizualizacje – ZZM)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca