Ruszyły Igrzyska Europejskie. Politycy wygwizdani na ceremonii otwarcia

Rozpoczęły się III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska. Kibice zgromadzeni na stadionie Wisły w trakcie ceremonii otwarcia wygwizdali m.in. prezydenta Andrzeja Dudę i Jacka Sasina. 

Ceremonia otwarcia imprezy była długa. Składała się np. z części historycznej, gdy na scenie prezentowane były kolejne etapy państwa polskiego i jego najważniejsze wydarzenia. Organizatorzy przypomnieli też widzom sylwetki najbardziej znanych i zasłużonych Polaków, takich jak Wisława Szymborska, Fryderyk Chopin czy Jan Paweł II.

A później sportowców, którzy odnieśli największe sukcesy na arenie międzynarodowej: Roberta Lewandowskiego, Igi Świątek, Adama Małysza, Roberta Kubicy czy Roberta Korzeniowskiego.

Były też przez koncerty i parady zespołów pośród których najwięcej emocji wzbudziła drużyna ukraińska. Pochód Ukraińców odbywał się przy doniosłym aplauzie ponad 20 tysięcy zgromadzonych na stadionie kibiców, a w tle rozbrzmiewała „Pieśń Pokoju”.

– Nie ma wśród nas drużyn z Białorusi i Rosji. Igrzyska będą świadkami pięknej walki o medale, walki fair – powiedział potem prezydent Krakowa  Jacek Majchrowski w swoim przemówieniu. 

Na scenę wyszli też politycy związani z partią rządzącą. I zostali wygwizdani – zwłaszcza Jacek Sasin, którego przemówienia nie było słychać, ale dostało się też prezydentowi Dudzie

Igrzyska Europejskie oficjalnie ruszyły. Około 7 tys. sportowców powalczy nie tylko o medale igrzysk, ale także o ponad 100 przepustek na igrzyska olimpijskie w Paryżu, a w co trzeciej dyscyplinie o medale mistrzostw Europy. Wielkie sportowe święto gości w Krakowie i innych miastach południowej Polski. W stolicy Małopolski sportowcy będą rywalizować w 11 dyscyplinach.

Impreza zakończy się 2 lipca. 

14 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie