W nocy z poniedziałku 27 maja na wtorek 28 maja rozpoczął się montaż ruchomych schodów przy Małopolskim Dworcu Autobusowym (w miejsce starych nie działalnych od listopada 2018 roku). Na razie zamontowano połowę schodów. Montaż drugiej części ma być kontynuowany dzisiaj w nocy. Kolejnym etapem naprawy nieczynnych od lat schodów będzie montaż zadaszenia, a całość prac ma się zakończyć w sierpniu. Jak zapewnia Zarząd Dróg Miasta Krakowa, nowe schody mają być mniej awaryjne niż stare. Umożliwi to wprowadzony tryb pełzania, czyli poruszania się z bardzo małą prędkością w razie potrzeby. Zostaną też wyposażone w podgrzewane poręcze.




