Rusza budowa Tramwaju do Mistrzejowic. Mieszkańców czekają pierwsze utrudnienia w ruchu

Musisz przeczytać

9 maja wykonawca budowy Tramwaju do Mistrzejowic  otrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. To oznacza, że po przekazaniu gruntów przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa, już niedługo rozpocznie organizowanie placu budowy oraz prace przygotowawcze. Oznacza to dla mieszaków pierwsze utrudnienia m. in. lokalne zawężenia pasów ruchu i  chodników wzdłuż całej inwestycji oraz ograniczenia na rondzie Polsadu.

Rozpoczęcie pierwszych prac uzależnione jest od przekazania terenu pod plac budowy przez ZDMK, co powinno nastąpić w najbliższych tygodniach. Po przejęciu terenu wykonawca przystąpi do niezbędnych prac przygotowawczych, które potrwają około 3 miesięcy.

 – Nie da się rozpocząć robót bez odpowiedniego przygotowania placu budowy – usunięcia kolidujących z nią obiektów, organizacji zaplecza budowy czy zabezpieczenia terenu. Z punktu widzenia użytkowników ruchu na etapie prac porządkowych istotne będą działania prowadzone po zewnętrznej stronie pasa drogowego i w pasie dzielącym jezdnie – informuje wykonawca.

Komunikacja autobusowa będzie funkcjonowała bez zmian. W razie potrzeby istniejące przystanki będą czasowo wyłączane z użytku, w ich pobliżu wyznaczone zostaną przystanki zastępcze. Dodatkowo już w początkowym okresie budowy prowadzona będzie przebudowa kanalizacji deszczowej, której celem jest zmiana sposobu odwodnienia estakady nad rondem Polsadu.

Wykonawca przewidział w planach minimum 10 zasadniczych etapów tymczasowej organizacji ruchu, każdy z nich ma być podzielony na podetapy. Co więcej, niemal przez cały okres budowy utrudnienia w ruchu będą występowały w rejonie odcinka tunelowego, a więc przy rondzie Polsadu, na ulicach Młyńskiej i Lublańskiej.

Wykonawca będzie prowadził wycinkę drzew i rozbiórkę obiektów, a także niezbędne przepięcia sieci. Będą one postępowały sukcesywnie począwszy od skrzyżowania ulic Mogilskiej, Lema, Meissnera i al. Jana Pawła II w kierunku pętli w Mistrzejowicach, co wiąże się z lokalnymi zawężeniami pasa drogowego czy odcinkowymi włączeniami ciągów pieszych i rowerowych z użytkowania. Miejsce wykonywania prac będzie odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.” – Czytamy na stronie internetowej Tramwaju do Mistrzejowic.

Tramwaj do Mistrzejowic. 1059 drzew koliduje z budową

(PK)

 

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca