Ruszyły zapisy na Poland Business Run 2021. Komu pomogą krakowscy biegacze?

Musisz przeczytać

Od 11 maja można zapisywać drużyny do udziału w jubileuszowej, dziesiątej biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Do tej pory biegacze w ramach zapoczątkowanej w Krakowie inicjatywy pokonali już ponad pół miliona kilometrów i wsparli 599 beneficjentów.

11 maja rusza rejestracja drużyn na Poland Business Run 2021, biznesową sztafetę charytatywną, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Tegoroczny bieg odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Zastąpią je indywidualne czterokilometrowe ścieżki biegaczy i realizowany z Krakowa streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki.

Pomysł biznesowego biegu charytatywnego zrodził się w Krakowie i tam też w 2012 roku sztafeta pobiegła po raz pierwszy. Rok później impreza odbywała się już w trzech miastach, a jej trzecia edycja w pięciu. W 2019 roku zaangażowanych było już dziewięć miast. Także liczba biegaczy rosła w zawrotnym tempie. Z 1000 uczestników w pierwszym biegu w dwa lata urosła do 12 tys., by w 2019 roku zgromadzić ponad 27 tys. osób, w tym 7 tys. z samego Krakowa.

Pandemia nieco wstrzymała ten rozwój. Nie wstrzymała jednak chęci pomocy w biegaczach, którzy w ilości ponad 19 tys. pobiegli, każdy po własnej czterokilometrowej trasie, by pomóc 71 beneficjentom, którzy bardzo liczyli na ich wsparcie. To imponujący wynik w tak trudnych warunkach – na tyle, że Poland Business Run 2020 był największym online’owym wydarzeniem sportowym zeszłego roku w Polsce.  

Zaangażowanie krakowian było tego dnia widoczne w całym mieście. Biegaczy w koszulkach Kraków Business Run można było spotkać na Plantach, przy Błoniach i w różnych krakowskich parkach. W całej swojej historii bieg Poland Business Run wsparł 599 osób z niepełnosprawnościami.  

Komu biegacze „wybiegają” pomoc w tym roku?

Lista beneficjentów Poland Business Run 2021 powoli rośnie. Wśród nich są już osoby z Krakowa, między innymi Paweł, który w 2001 roku doznał złamania kręgosłupa i od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim. Paweł ma na swoim koncie sukcesy sportowe, w tym dwukrotne mistrzostwo Polski z pchnięciu kulą, a ostatnio wrócił na studia dotyczące psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim, które przerwał mu wypadek. Marzy, by zawodowo pomagać osobom z niepełnosprawnościami w walce z przeciwnościami losu. By pomóc Pawłowi to osiągnąć, Fundacja dofinansuje mu nowy wózek inwalidzki, dostosowany do jego aktualnych potrzeb.
Anna to 35-latka, która urodziła się bez lewego przedramienia. Nie przeszkadza jej to jednak żyć bardzo aktywnie. Anna do niedawna była członkinią kadry narodowej parasnowboardu, jeździ też na rowerze MTB, pływa, uprawia turystykę górską i lubi, kiedy dużo się dzieje. Na co dzień pracuje jako grafik kreatywny w Krakowie, ale marzy o przeprowadzce do Trójmiasta. Dofinansowanie wymiany elementów protezy i rehabilitacji pomoże jej utrzymać sprawność fizyczną oraz zawodową.

Jak się zapisać?

Rejestracja na 10. bieg Poland Business Run trwa od 11 do 31 maja. By wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.Organizatorzy wraz z beneficjentami liczą na ciepłe przyjęcie i rekordowe zapisy, które będą doskonałym prezentem na 10. urodziny inicjatywy.  

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca