Są kolejne anonimowe wpłaty na Centrum Muzyki w Krakowie

Musisz przeczytać

Jest co najmniej kilku kolejnych darczyńców, którzy przekazali pieniądze na budowę Centrum Muzyki w Krakowie. Ich nazwiska – podobnie jak ofiarodawcy 10 milionów złotych – pozostaną tajne.

O kolejnych anonimowych wpłatach na budowę Centrum Muzyki w Krakowie mówił w Radiu Kraków prezydent miasta Jacek Majchrowski. Poinformował, że są to wpłaty od „paru osób” – w kwocie 500 tys. zł do 1 miliona, a pieniądze trafiają na konto Agencji Rozwoju Miasta Krakowa, która odpowiada za inwestycję. – Niektórzy z darczyńców dzwonili do mnie, prosząc, żeby nie ujawniać nazwisk. Jak zostanie obiekt wybudowany, będzie wmurowana cegiełka z nazwiskiem – powiedział prof. Jacek Majchrowski w Radiu Kraków.

Prezydent pytany był także o tajemniczego darczyńcę, który przelał na konto gminy 10 mln zł z przeznaczeniem na budowę Centrum Muzyki. – Są wątpliwości, czy nie są to brudne pieniądze. Mieszkańcy stawiają takie pytanie – stwierdził dziennikarz. – Nie mieszkańcy, ale paru radnych. Oni na tym ugrywają swoją rolę. Po pierwsze zwróciliśmy się do firmy, w której pracuje ten pan. Otrzymaliśmy odpowiedź, że jego zarobki uzasadniają możliwość przekazania takiej kwoty. Pan Gibała liczył, ale to wytwory jego fantazji. Jest potwierdzenie z firmy. Wszystkie te finanse przechodzą przez konto bankowe. Bank ma obowiązek sprawdzenia tych rzeczy, czy te pieniądze nie pochodzą z dziwnych źródeł. Bank to robi. Jak pan Drewnicki, Gibała i inni dowiedzą się, kto to jest, to co? To jak z psem, który biegnie za jadącym autem. Jak mu się uda dogonić to nie wie, co z tym zrobić – odpowiedział prezydent Majchrowski.

Padło też pytanie, czy nie warto zrobić zrzutki na Centrum Muzyki, skoro jest tylu chętnych do przekazania pieniędzy na taką inwestycję. – Rozmawiałem z wieloma osobami. Otrzymali oni ode mnie listy, numer konta. Zobaczymy, czy wpłacą – stwierdził prof. Majchrowski.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca