Skandal w Radzie Miasta. Jest wniosek o odwołanie wiceprzewodniczącego i sesję nadzwyczajną

Jest już wniosek o odwołanie Sławomira Pietrzyka z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa, Podpisali się pod nim m.in. radni prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków, z którego wywodzi się radny uznany za winnego molestowania seksualnego radnej Alicji Szczepańskiej. Jest także wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji, na której ma dojść do odwołania Sławomira Pietrzyka ze stanowiska wiceprzewodniczącego rady.

Jak już informowaliśmy, Komisja Dyscyplinarna uznała Sławomira Pietrzyka winnym niestosownego zachowania wobec radnej Alicji Szczepańskiej. Teraz sprawą ma się zająć Komisja Główna, która powinna wymierzyć karę radnemu. Komisja Główna może np. zawnioskować o odwołanie Sławomira Pietrzyka ze stanowiska wiceprzewodniczącego rady. Ale okazuje się, że taki wniosek już się pojawił. Podpisali go m.in. radni PiS, ale też przedstawiciele prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków, w tym szef klubu Rafał Komarewicz.

„Zarówno ja, jak i klub Przyjazny Kraków podzielamy stanowisko komisji. Radny Pietrzyk odmówił złożenia rezygnacji i poprosił o możliwość publicznego odniesienia się do zarzutów. Będzie miał taką możliwość. Jako grupa radnych, z inicjatywy naszego klubu złożyliśmy dzisiaj wniosek do Przewodniczącego o zwołanie nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Krakowa w sprawie zmiany w Prezydium Rady Miasta Krakowa. Podczas zwołanej sesji radny Sławomir Pietrzyk będzie mógł publicznie odnieść się do wszystkich zarzutów. W interesie Rady oraz całego Miasta leży jak najszybsze rozstrzygnięcie tej sprawy” – czytamy w oświadczeniu Rafała Komarewicza, szefa klubu Przyjazny Kraków i wiceprzewodniczącego rady Miasta Krakowa.

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie