Smok Kazimierza dołączył do krakowskiego smoczego szlaku (ZDJĘCIA)

Kraków ma nowego Smoka – Kazimierza. Rzeźba projektu Andrzeja Mleczki dołączyła do smoczego szlaku, popularnej nowej turystycznej atrakcji powstałej z inicjatywy mieszkańców Krakowa. Smoka spotkacie podczas zakupów w Galerii Kazimierz.

Projekt Smoka z zakupami został wykonany przez Andrzeja Mleczkę – rysownika, satyryka i Honorowego Obywatela Miasta Krakowa. Przedstawia radosnego smoka, który niesie torby wypełnione zakupami. Podobnie jak pozostałe smoki, rzeźba wykonana została za pomocą odlewu z brązu. Nową figurkę można znaleźć na placu zewnętrznym Galerii. 

– Miejsce, w którym znajduje się Galeria Kazimierz jest ważnym punktem na mapie Krakowa od wielu lat. Cieszymy się, że nasz projekt Smoka Kazimierza spotkał się z akceptacją Przedstawicieli Miasta i może być częścią smoczego szlaku.  Od teraz ten sympatyczny smok będzie przypominał o naszej tożsamości, która łączy w sobie przeszłość i teraźniejszość – mówi Beata Jankowska, dyrektor Galerii Kazimierz.

Projekt smoczego szlaku zyskał poparcie mieszkańców Krakowa w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, a jego inauguracja miała miejsce jesienią 2023 roku. Kolejne 10 smoków wzbogaci smoczy szlak już na jesień.

Najnowsze

Co w Krakowie