Sprawa abp. Jędraszewskiego trafi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka!

Marek Jędraszewski / fot. Tomasz Cichocki

Krakowski Sąd Okręgowy odmówił wszczęcia postępowania w sprawie abp. Marka Jędraszewskiego, który w czasie nabożeństwa z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego mówił o „tęczowej zarazie”. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych składa skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 

Według organizacji abp. Jędraszewski publicznie zachwalał totalitarny ustrój państwa. OMZRiK złożył zawiadomienie do prokuratury, jednak odmówiono wszczęcia śledztwa, więc aktywiści udali się do krakowskiego sądu, który także najwidoczniej nie chce zająć się tą sprawą. W związku z tym organizacja ma zamiar złożyć skargę w Europejskim Trybunale Praw Człowieka. 

– W sprawie nienawistnych słów Jędraszewskiego składam skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nie zgadzam się na deptanie cudzej godności, bo tak się zamarzyło rządowi i współpracującym z nim przedstawicielom Kościoła Katolickiego – twierdzi Konrad Dulkowski, prezes OMZRiK. 

„Tęczowa zaraza” 

– Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa – mówił podczas nabożeństwa z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego abp. Jędraszewski.

Abp Jędraszewski znów zionie nienawiścią. W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego mówił o „tęczowej zarazie”

js

Zobacz także