Sprawa agresywnego bulteriera w Sejmie! Poseł z Krakowa interweniuje u ministra

Musisz przeczytać

Nie gasną emocje wokół wydarzenia sprzed kilku dni na wybiegu dla psów na osiedlu 2. Pułku Lotniczego. W internecie furorę robi filmik, na którym widać, jak agresywny bulterier trzyma w pysku mniejszego psa, a właściciel większego czworonoga atakuje nagrywającego całe zajście. Sprawa trafiła do Sejmu – Bogusław Sonik, poseł PO z Krakowa, złożył interpelację do ministra spraw wewnętrznych dotyczącą obowiązku zakładania kagańca psom i ewentualnego rozszerzenia list raz uznawanych za agresywne.

O agresywnym bulterierze, jego właścicielu, nagranym filmiku i działaniach policji w tej sprawie informowaliśmy już kilka razy. Historia okazała się poruszająca nie tylko dla internautów, ale i dla polityków. Poseł Bogusław Sonik z PO po dramatycznym zajściu na wybiegu dla psów w Krakowie złożył interpelację do ministra spraw wewnętrznych i administracji.

📄Złożyłem interpelację do Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie wprowadzenia obowiązku używania smyczy i kagańca dla psów uznawanych za agresywne oraz rozszerzenia wykazu ras takich psów. 👇

Posted by Bogusław Sonik on Tuesday, August 25, 2020

„Zwracam się do pana ministra z pytaniem, czy nie należy wprowadzić obowiązku noszenia kagańca i smyczy przez rasy psów niebezpiecznych znajdujących się̨ w przestrzeni publicznej, bez wyjątków? Ponadto zwracam się̨ z pytaniem czy nie należy rozszerzyć wykazu ras psów uznawanych za agresywne? – pyta poseł z Krakowa.

Przypomnijmy, że w czwartek, 20 sierpnia na wybiegu dla psów na osiedlu 2 Pułku Lotniczego bulterier trzymał w pysku mniejszego psa. Właściciele czworonogów próbowali je rozdzielić. Gdy się to w końcu udało, właściciel bulteriera próbował tłumaczyć, że to wina mniejszego psa. Całe zajście nagrała osoba przyglądająca się zajściu. Film pokazuje też ostrą wymianę zdań między właścicielem psa a nagrywającym, a także atak właściciela bulteriera na nagrywającego całe zdarzenie.

Coś okropnego

Posted by se.pl on Friday, August 21, 2020

Nagrywający filmik nie złożył zawiadomienia na policję, ale ta i tak zdecydowała się przysłuchać właściciela bulteriera. I postawiła mu zarzuty kierowania gróźb karalnych i uszkodzenia ciała. Może za to trafić do więzienia na 2 lata. Oprócz tego grozi mu 1,5 tys. złotych grzywny za nieupilnowanie swojego psa.

(red)

Sprawa agresywnego bulteriera w Sejmie! Poseł z Krakowa interweniuje u ministra

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca