Sprawdzili, ile aut zanieczyszcza powietrze. Są wyniki!

fot. KWP Kraków

Sprawdzono ponad tysiąc pojazdów, a to już daje obraz skali problemu. Policjanci właśnie przedstawili wyniki akcji „Smog”.

Przeprowadzono ją wczoraj.  Funkcjonariusze za pomocą dymomierzy i analizatorówspalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Przez cały dzień małopolscy policjanci skontrolowali 1092 pojazdy i ujawnili 83 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych, za które zatrzymano dowody rejestracyjne.

„Podczas działań policjanci również edukowali kierujących, iż nieprawidłowy skład spalin wpływa na stan środowiska, a tym samym na nasze życie i zdrowie” – informuje biuro prasowe policji.  

Ponadto policja przypomina, że za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości 300 zł, ponadto za tą nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.

kp

Zobacz także