Strażnicy miejscy w miejskich autobusach

Strażnicy miejscy ponownie wzięli pod lupę nocną komunikację miejską w Krakowie. W ostatni piątek i sobotę (19 i 20 lutego, przyp. red.) strażnicy miejscy w ramach akcji „Bezpieczny Powrót” kontrolowali autobusy i tramwaje dbając o bezpieczeństwo pasażerów.

Kontrole strażników rozpoczęły się o godz. 20 i trwały do godziny 4 nad ranem. W tym czasie strażnicy miejscy kontrolowali trzy linie autobusowe nr. 184, 501 oraz 572 i trzy linie nocne – 601, 608, 610. Tym razem obyło się bez poważniejszych incydentów – strażnicy miejscy wystawili 7 mandatów i udzielili 13 pouczeń. Najczęściej wykroczenia dotyczyły głośnego i niekulturalnego zachowania oraz spożywania alkoholu w pojazdach MPK.

To już kolejna edycja akcji „Bezpieczny Powrót”, która rozpoczęła się w 2007 roku. Krakowskie MPK wspólnie ze strażnikami miejskimi doszli do porozumienia w sprawie patroli mających na celu zadbać o bezpieczeństwo krakowian podróżujących nocną komunikacją miejską. Strażnicy zwracają uwagę nie tylko na zachowanie pasażerów w pojazdach MPK, ale również na przystankach.

(pt)

fot. MPK S.A.

Najnowsze

Co w Krakowie