Studenckie Centrum Konstrukcyjne na Miasteczku AGH otwarte (ZDJĘCIA)

W Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oddano do użytku Studenckie Centrum Konstrukcyjne. Nowy obiekty na mapie kampusu będzie służył przede wszystkim studentom, którzy mogą w Centrum realizować innowacyjne przedsięwzięcia od fazy projektowej do budowy prototypów. Centrum  zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Miasteczka Studenckiego AGH.

Tokarki, frezarka, spawarki, drukarki, piece do obróbki cieplnej to tylko część specjalistycznego wyposażenia, z którego na co dzień będą mogli korzystać studenci AGH. Park technologiczny Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego wyposażony jest w sprzęt o łącznej wartości blisko 1,5 mln zł.

Studenckie Centrum Konstrukcyjne podzielone jest na dwie sekcje – projektową i konstrukcyjną, które rozmieszczone są na dwóch kondygnacjach budynku. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 1400 m2. Sekcja projektowa przeznaczona jest dla kół naukowych z całej AGH. Studentki i studenci będą mogli pracować merytorycznie nad prowadzonymi przez siebie projektami. Druga sekcja o charakterze konstrukcyjnym wyposażona jest w niezbędny sprzęty pozwalający na realizację projektów z użyciem m.in.: tokarek, frezarek, spawarek, piaskarek, komory lakierniczej, prasy hydraulicznej, wycinarki laserowej, szlifierki, przecinarki taśmowej, specjalistycznej wiertarki czy drukarki 3D.

Całkowita wartość projektu to ponad 16 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków budżetu państwa z dotacji celowej Ministerstwa Edukacji i Nauki wyniosło 10 mln zł.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie