Świąteczny cud. Ktoś wpłacił 1,5 mln złotych na chore dziecko

Tak hojnego gestu jeszcze w trakcie zbiórek na chore dzieci w Polsce nie było. Po godz. 16 na platformie prowadzącej zbiórkę dla chorego Oliwiera Komana pojawiła się anonimowa wpłata – 1,5 mln zł. osoba, która dokonała tej wpłaty zyska prawo do swojej ulicy w Wadowicach. Darczyńca będzie mógł na przykład uwiecznić w nazwie ulicy siebie, bliską osobę lub swoją firmę.

Oliwier Koman urodził się 5 stycznia 2022. Już po dwóch miesiącach stracił możliwość podnoszenia nóżek, a jego rączki znacznie osłabły. Na początku lekarze uważali, że jest jeszcze zbyt malutki i ma czas na poprawienie sprawności ruchowej. Zaniepokojeni rodzice nie dali za wygraną, szukając pomocy u kolejnych specjalistów. Straszna diagnoza przyszła w dniu, w którym Oliwier miał pół roku.

Jedyną szansą na ratunek w takiej sytuacji, który musi nadejść bardzo szybko, jest niesłychanie kosztowna terapia genowa. W lipcu na platformie Siepomaga rozpoczęła się zbiórka pieniędzy – aby uratować dziecko, trzeba było zebrać ponad 8,5 mln zł.

Aby przyspieszyć zbiórkę pojawił się pomysł  aby przemianować ulicy Energetyków w Wadowicach według życzenia osoby, która wpłaci przynajmniej 1 mln zł na leczenie . Darczyńca będzie mógł na przykład uwiecznić w nazwie ulicy siebie, bliską osobę lub swoją firmę. 

 – Jeśli ktoś zdecyduje się na udział w licytacji, a następnie wpłaci jej minimalną kwotę, burmistrz Wadowic  Bartosz Kaliński przygotuje uchwałę w sprawie zmiany nazwy ulicy, którą następnie przedłoży Radzie Miejskiej. Bo to do niej należy ostateczna decyzja w tej sprawie – informuje wadowicki magistrat.

I wczoraj zdarzył się cud. Anonimowa osoba przelała w jednej wpłacie 1,5 mln zł. Pomagacz wpłacający pieniądze nie podał swoich danych osobowych, wpłata została zakwalifikowana na koncie zbiórki fundacji SiePomaga.pl jako anonimowa

 – Zdarzył się cud! Wszyscy teraz płaczemy ze szczęścia! Anonimowy POMAGACZ wpłacił 1 500 000 zł! Brakuje 410 tyś zł. do zakończenia zbiórki! Dziękujemy Ci Anonimowy Pomagaczu, dziękujemy Wam wszystkim, że uwierzyliście kilka miesięcy temu, że damy radę! Zwyciężymy! Najpiękniejsza nagroda – ŻYCIE OLSIA!!!! Teraz kochani pełna mobilizacja! – czytamy na stronie Facebook opisującej zbiórkę na portalu siepomaga.pl.

screen wpłaty ze strony siepomagam.pl

Wczoraj ( 29 grudnia) Późnym wieczorem cel zbiórki został osiągnięty – udało się zebrać resztę potrzebnej kwoty. 

(JS)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie