Świetna informacja dla turystów i imprezowiczów. Ogródki na Kazimierzu będą czynne dłużej

Musisz przeczytać

Ta informacja ucieszy wszystkich spragnionych dłuższego imprezowania. Na wczorajszej sesji, miejscy radni zgodzili się by wydłużyć godziny otwarcia ogródków gastronomicznych na Kazimierzu i Stradomiu. Do tej pory ogródki były zamykane o godzinie 22. Po środowej decyzji czas ich otwarcia został wydłużony do północy, a w weekendy godzinę dłużej.

Przepisy, które wczoraj zmienili radni,  zezwalały na funkcjonowanie ogródków na Kazimierzu i Stradomiu w godzinach 6-22 (od niedzieli do czwartku) i 6-24 (od piątku do soboty). O takie godziny wnioskowali mieszkańcy tych dzielnic. Teraz radni postanowi to zmienić. 

Zgodnie z przyjętą uchwałą  od 1 kwietnia do 31 października ogródki będą mogły być otwarte w godzinach 7-24 (od niedzieli do czwartku) oraz w godzinach od 7 rano do 1 w nocy – od piątku do soboty oraz w dni poprzedzające dzień wolny od pracy. Poza sezonem w okresie od 1 listopada do 31 marca ogródki będą mogły funkcjonować w godzinach 7-23 (od niedzieli do czwartku) oraz 7-24 (od piątku do soboty). Nowe zasady mają też dotyczyć mobilnych punktów gastronomicznych.

O takie zmiany postulowali właściciele barów i restauracji z Kaźmierza i Stradomia. Przed środowym głosowaniem  pikietowali przed Urzędem Miasta. Pod obrady wnieśli również obywatelski projekt uchwały, pod którym się popisało 1285 osób. Jak argumentowali  w gastronomii na Kazimierzu i Stradomiu pracuje kilkanaście tysięcy osób, a zamykanie lokali  o godzinie 22 wpływają na ich dochody. Jako przykład wskazywali okolice Rynku, gdzie  ogródki funkcjonują do późnych godzin nocnych. Właściciele kawiarni i restauracji  deklarowali, że po wprowadzeniu dłuższych godzin otwarcia zapanują nad klientami. 

Przeciwko takim zmianom byli mieszkańcy, którzy chcieli utrzymania dotychczasowych godzin funkcjonowania gastronomii. Alina Kamińska, radny I Dzielnicy argumentowała, że wydłużenie funkcjonowania gastronomi  doprowadzi do jeszcze większego odpływu mieszkańców Kazimierza i Stradomia –  W ciągu 10 lat z Kazimierza ubyło ok. 30 proc. mieszkańców, ale nadal mieszka tu kilka tysięcy osób, które kochają dzielnicę i nie chcą się z niej wyprowadzać – większość to seniorzy. Nie powinna to być dzielnica wyłącznie rozrywki – podkreśliła.

Tych argumentów nie posłuchali radni, którzy ostatecznie przegłosowali nowelizacje uchwały o Parku Kulturowym Kazimierz ze Stradomiem. 

(JS)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca