Szczepienia na koronawirusa. Wkrótce czwarta dawka dla wszystkich

Minister zdrowia Adama Niedzielski zapowiedział, że już wkrótce czwartą dawką szczepionki na koronawirusa będą się mogli zaszczepić wszyscy dorośli Polacy.

Obecnie czwarta dawka szczepienia na COVID-19 dostępna jest dla osób po 60. roku życia oraz dla osób z obniżoną odpornością, które mają co najmniej 12 lat. Do tej pory na szczepienia czwartą dawką zarejestrowało się 750 tysięcy chętnych, 300 tysięcy już się zaszczepiło.

„Wszystko wskazuje na to, że czwarta dawka dla szerszej populacji, przynajmniej 18+, będzie dostępna z początkiem września” – napisał na Twitterze Adam Niedzielski. Jesienią mają się zmienić rekomendacje w zakresie dalszych szczepień na koronawirusa, stąd zapowiedź objęcia kolejnymi dawkami wszystkich dorosłych.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w szpitalach leży blisko 2,4 tys. zakażonych koronawirusem. W ostatnim tygodni u wykryto blisko 22 tys. zakażeń, w tym 1822 w Małopolsce. Więcej przypadków COVID-19 potwierdzono jedynie na Mazowszu (3707) i Śląsku (2840). W ciągu ostatniego tygodnia zmarły 73 osoby zakażone koronawirusem, 20 nie miało żadnych chorób współistniejących.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie