Szef gabinetu Andrzeja Dudy: Córka doradza mu w zakresie polubownego załatwiania sporów

Krzysztof Szczerski (fot. pl.m.wikipedia.org)

Krakowianin Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Polski opowiedział w rozmowie z RMF FM, dlaczego pierwsza dama przełamała milczenie i w czym doradza Andrzejowi Dudzie córka.

Kilka dni temu Agata Kornhauser-Duda niespodziewanie zabrała głos w sprawie kompromisu aborcyjnego. – Nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet ciążę zagrożoną, ale wynika to z moich przekonań, wynika to również z mojej wiary, ale także ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama i miałabym wsparcie rodziny – oświadczyła w trakcie wywiadu jej męża dla Polsatu News.

W czwartek 5 listopada gościem „Porannej rozmowy” RMF FM był Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta. Dopytywany, dlaczego pierwsza dama unikała wypowiedzi przez pięć lat i zdecydowała się dopiero teraz zabrać stanowiska, nie potrafił precyzyjnie odpowiedzieć.

– Pani prezydentowa uznała za zasadne, by wspólnie z panem prezydentem przekazać swoją opinię. Nie jest jej rolą wpływanie na parlamentarzystów, uczestniczenie w procesie decyzji – stwierdził Szczerski.

Prowadzący zapytał też o Kingę Dudę, córkę prezydenta, a od niedawna jego społecznego doradcę. W czym doradza prezydentowi Polski? – Przede wszystkim chodzi o wykorzystanie prawniczego doświadczenia (…) w zakresie polubownego załatwiania sporów, arbitrażu – stwierdził Szczerski.

(ko)

Zobacz także