Szykuje się protest kurierów Pyszne.pl w Krakowie. Wśród powodów „praca w trudnych warunkach”

Na 3 lutego zaplanowano strajk dostawców współpracujących z platformą do zamawiania posiłków Pyszne.pl. Kurierzy domagają się m.in. przywrócenia dodatku stażowego, większej stawki godzinowej za pracę w weekendy i święta oraz dodatku za pracę w trudnych warunkach pogodowych.

O sprawie poinformował związek zawodowy Konfederacja Pracy, należący do OPZZ. To jego działacze rozmawiali z firmą Pyszne.pl, reprezentując kurierów. Konfederacja Pracy informuje, ze w Krakowie znaczna część załogi kurierskiej zadeklarowała, że nie zgłosi swojej dyspozycyjności w piątek, 3 lutego 2023 roku. 

Według związku przedsiębiorstwo nie zadeklarowało jasno woli realizacji postulatów pracowników – zamiast tego obiecano przeliczenie budżetu w zakresie wynagrodzeń. Dodano, że do końca stycznia wrócą do niezadowolonych z zarobków pracowników.

Z komunikatu Konfederacji Pracy wynika, że kurierzy uznali, że 1,5 miesiąca, które Pyszne.pl miało na ustosunkowanie się do postulatów, to wystarczający czas na podjęcie decyzji. Dlatego kontynuują protest, w ramach którego skorzystają z faktu, że mogą wybierać dowolnie godziny i daty pracy.

Jednocześnie kurierzy zastrzegli, że w przypadku satysfakcjonującej dla nich odpowiedzi pracodawcy mogą odwołać w każdej chwili planowane działania.

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie