Ta przejażdżka będzie przygodą. Zabytkowe tramwaje i autobusy wyjeżdżają na ulice Krakowa.

Czasem przejazd autobusem lub tramwajem może zamienić się w prawdziwą przygodę. Tak będzie już od niedzieli, gdy wsiądziemy np. do tramwaju linii zero.

Pierwszy kurs historycznego składu został zaplanowany na niedzielę, 28 czerwca, na godzinę 11.00 z przystanku Dajwór w kierunku Cichego Kącika. Do dyspozycji pasażerów będzie na tej trasie pociąg złożony z trzech krakowskich wagonów: SN2 oraz dwóch przyczep PN2. Wszystko z myślą o tym, aby jak najwięcej osób mogło jednocześnie podróżować. Punktualnie o 11.45 z ul. św. Wawrzyńca wyjadą też tramwaje do Pleszowa. Będzie to skład wagonów N i dwie przyczepy: ND i 4ND. Trasa tej linii będzie przebiegać obok kopca Wandy. Odjazdy tak zostały zaplanowane, aby przed kursem powrotnym do centrum pasażerowie tej linii mieli czas wejść na ten piękny krakowski kopiec i sprawdzić, jaki widok rozciąga się z jego szczytu.

Tego samego dnia będą także kursować zabytkowe autobusy. Na specjalnej linii nr 324 pojedzie kilka wyjątkowych pojazdów, takich jak Ikarus 280, „Ogórek”, czy San H01, które przejadą z os. Podwawelskiego przez most Grunwaldzki, ul. Stradomską, Straszewskiego, Basztową, pl. Matejki, Olsza, rondo Barei do Prądnika Czerwonego.

Gorąco zachęcamy do korzystania z tej możliwości zwiedzania Krakowa. Jednocześnie przypominamy, że w zabytkowych pojazdach obowiązuje aktualna taryfa biletowa (w tym roku nie będzie możliwości zakupu biletu u osób z obsługi linii). W zabytkowych tramwajach i autobusach pasażerowie mają obowiązek posiadania maseczek. Podobnie jak w innych pojazdach, także na Krakowskiej Linii Muzealnej będzie limit osób, które jednocześnie mogą podróżować (obecnie wynosi on 50 proc. wszystkich dostępnych miejsc). Dokładna informacja o liczbie osób, które będą mogły jednocześnie podróżować, zostanie umieszczona przy drzwiach wewnątrz pojazdów. Zabytkowe tramwaje i autobusy będą także dezynfekowane, w tym szczególnie te elementy, których dotykają pasażerowie.

Szczegółowy rozkład jazdy KLM, tradycyjnie oznaczonej numerem „0”, będzie dostępny na stronie internetowej MPK. Obsługą historycznych pojazdów będzie się zajmować tradycyjnie Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych.

Przed pierwszym kursem zabytkowych tramwajów, 28 czerwca, zostaną przekazane informacje o zaplanowanych wydarzeniach podczas tegorocznej edycji KLM.

#zwiedzajkrakow W najbliższą niedzielę, 28 czerwca po raz pierwszy w tym roku na krakowskie ulice wyjadą zabytkowe…

Posted by Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie on Tuesday, June 23, 2020

 

Krakowska Linia Muzealna jest częścią trwającej od maja kampanii informacyjno-społecznej „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowego zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta oraz spacerowania śladem tematycznych tras, które można znaleźć na stronie Krakow.Travel. Linia będzie zatrzymywać się w pobliżu muzeów, które są partnerami kampanii i specjalnie na ten cel przygotowały oferty dla krakowianek i krakowian. Szczegóły na temat kampanii można znaleźć na stronie www.badzturysta.pl.

Zachęcamy także do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć oraz materiałów video z podróży zabytkowymi tramwajami oraz dodawania hashtagów #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także oznaczania profili MPK S.A. w Krakowie i kampanii (Facebook: Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków; Instagram: @BadzTurysta).

ml, krakow.pl

Narożniki do salonu – 7 wskazówek, jak wybrać najlepszy model

 

Najnowsze

Co w Krakowie