Tak ma wyglądać wiadukt nad torami kolejowymi w ulicy Kąpielowej [wizualizacje]

Starania o budowę tego wiaduktu trwają od wielu lat. W ubiegłym roku została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego obiektu. Teraz Zarząd Inwestycji Miejskich szuka firmy, która wykona dokumentację projektową i uzyska pozwolenie na budowę. ZIM publikuje też wizualizacje wiaduktu, który ma usprawnić ruch samochodowy w rejonie Swoszowic.

Tak będzie wyglądał wiadukt w ulicy Kąpielowej

Tak będzie wyglądał wiadukt w ulicy Kąpielowej

Wiadukt będzie miał ok. 320 metrów długości, ale konieczna będzie przebudowa układu drogowego na długości (w sumie) około jednego kilometra. Wybudowane zostaną nowe skrzyżowania ulicy Kąpielowej z Armii Kraków oraz Armii Kraków z Kolejarzy. Rozbudowane zostanie skrzyżowanie Kąpielowej z drogą dojazdową do dworca kolejowego i parkingu park and ride przy stacji Swoszowice.

Starania o budowę wiaduktu w ulicy Kąpielowej trwają od wielu lat. Teraz – w związku z planami budowy linii kolejowej do Myślenic i zwiększenia ruchu pociągów w kierunku Skawiny – jest on jeszcze bardziej potrzebny. Przejazd przez tory kolejowe przy zamykaniu szlabanów co kilka minut, sparaliżowałby ruch nie tylko na samej Kąpielowej, ale także na ulicy Zakopiańskiej.

Na razie inwestycja jest w fazie przygotowawczej. Zarząd Inwestycji Miejskiej pod koniec ubiegłego roku ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie zgód na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu ul. Kąpielowej. Firmy chętnie do otrzymania tego zlecenia moga składać swoje oferty do 26 stycznia. Budowa wiaduktu ruszy dopiero za kilka lat.

(GS) (wizualizacje – ZIM w Krakowie)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie