Tauron Arena Kraków dostała „kopa”

Kraków podsumował w ostatnich dniach Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, które były rozgrywane pod Wawelem. Władze miasta – i słusznie, odtrąbiły wielki sukces imprezy, która ściągnęła do Krakowa tysiące kibiców i uwagę wielu milionów ludzi na całym świecie. Skorzystała również sama Tauron Arena Kraków dla której był to największy sprawdzian i niewykluczone, że ogromny impuls do rozwoju w przyszłości. O tym, co dla Tauron Areny Kraków oznaczają ME w Piłce Ręcznej, opowiada Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzecznik prasowa Agencji Rozwoju Miasta.

KRKnews: Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej to pierwsza tak duża impreza w Tauron Arenie Kraków, czy przyniosła dla Państwa jakieś nowe doświadczenia, które zaprocentują w przyszłości?

Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzecznik prasowa Agencji Rozwoju Miasta: Mistrzostwa potwierdziły, że TAURON Arena Kraków to światowej klasy obiekt, który był idealnie przygotowany do takiego wydarzenia. Wszystkie światowe media podkreślały, że nie tylko atmosfera była wspaniała ale też, że ultranowoczesna hala spełniła oczekiwania zarówno kibiców jak i zawodników i organizatorów. To było kolejne doświadczenie dla zespołu ludzi, którzy pracują w Arenie i również byli zaangażowani w przygotowanie imprezy. Warto dodać, że imprezy rangi mistrzostw Europy i Świata już odbywały się w TAURON Arenie Krakow, choć rzeczywiście ta była wyjątkowa jeśli chodzi o ilość dni, podczas których rozgrywane były mecze i liczbę kibiców, którzy w sumie wzięli w niej udział.

Tauron Arena Kraków już nie tylko z miesiąca na miesiąc, ale z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność, gdzie tkwi tajemnica tego sukcesu?

Po pierwsze: w samym obiekcie. To największy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych na świecie obiekt widowiskowo-sportowy (może pomieścić 22 tys. osób).Można w nim organizować: zawody w 18 dyscyplinach rangi mistrzostw świata, koncerty, spektakle i widowiska; kongresy, konferencje, targi i wystawy, imprezy firmowe i spotkania biznesowe; arena może być planem produkcji telewizyjnych, filmowych i reklamowych. Równie ważna jest funkcjonalność obiektu – organizatorzy wydarzeń mogą dowolnie konfigurować widownię (na trybunach jest ponad 15 000 miejsc; na płycie areny może się zmieścić 9300 osób), do swojej dyspozycji mają wygodne zaplecze (halę treningową, szatnie, garderoby, zaplecze gastronomiczne i sale konferencyjne); na płytę areny bez problemu mogą wjechać tiry ze sprzętem koniecznym do przygotowania wydarzenia; nie trzeba martwić się także o lodowisko – pod płytą areny jest zamontowana instalacja do mrożenia lodu. Obiekt jest też w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po drugie: w zespole ludzi, którzy pracują w Agencji Rozwoju Miasta zarządzającej obiektem – ich doświadczenie, zaangażowanie i praca nad tym, aby kalendarz imprez w TAURON Arenie Kraków cały czas się zapełniał.Po trzecie w Krakowie. TAURON Arena Kraków została wybudowana w wyjątkowym, przepięknym, przyciągającym ponad 10 mln gości rocznie mieście. Zabytki, wyjątkowa atmosfera doceniana przez turystów, bogata oferta kulturalna, doskonale rozbudowana baza hotelowa i gastronomiczna – to wszystko uczestnik wydarzeń w TAURON Arenie Kraków dostaje w pakiecie.

Czy sukces ME w Piłce Ręcznej sprawił, że Tauron Arena Kraków została zauważona również na świecie i przekłada się to na zainteresowanie organizacją w Krakowie kolejnych imprez?

TAURON Arena Kraków od początku wzbudza zainteresowanie organizatorów imprez zarówno sportowych jak i koncertów i widowisk – czego dowodem są wydarzenia sportowe, które do tej pory się w niej odbyły (m.in. Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie Dywizji 1A oraz Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs) i gwiazdy, które tutaj wystąpiły (m.in. Katy Perry, Robbie Williams, Mark Knopfler, Eros Ramazzotti czy zespoły Foo Fighters, Faith No More). Dowodem na docenienie obiektu i jego znaczenia jest również fakt, że TAURON Arena Kraków jako pierwsza i jedyna w Polsce, została członkiem European Arenas Association. Dzięki członkostwu w tym stowarzyszeniu TAURON Arena Kraków trafiła do prestiżowego grona najlepszych aren w Europie. Kalendarz imprez w TAURON Arenie Kraków cały czas się zapełnia, przed nami jest kilkanaście imprez, kolejne będziemy sukcesywnie ogłaszać.

Kalendarium

I faktycznie… w kalendarzu Tauron Areny Kraków nie brakuje zarówno kulturalnych, jak i sportowych wydarzeń. Te drugie już 12 marca ściągną do hali miłośników akrobacji na motocyklach. Odbędzie się tu bowiem kolejna edycja Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie, z kolei 2 kwietnia kibice będą mogli wziąć udział w gali boksu Polsat Boxing Night, w trakcie której ponownie będzie można zobaczyć w ringu Tomasza Adamka.

(pt)

Foto Norbert Barczyk / Pressfocus/ ZPRP

Najnowsze

Co w Krakowie