Telewizor 4K Ultra HD do 3000 zł – jaki model wybrać?

Musisz przeczytać

Każdy, kto planuje w niedalekiej perspektywie wymienić telewizor, z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie rozglądał się za modelem 4K. Nic dziwnego, w końcu telewizory Ultra HD w ostatnich latach znacznie potaniały i przestały być dobrem luksusowym – takim, jak obecnie pozostają choćby telewizory 8K.

Jaki telewizor 4K wybrać? Możliwości jest multum – praktycznie każdy producent RTV proponuje tego typu sprzęty. Bez większego problemu można kierować się preferencjami konkretnej marki lub postawić na szczegółowe porównywanie specyfikacji technicznych.

Aby ograniczyć nieco wybór, szukając najlepszego modelu załóżmy budżet 3000 zł. W tych widełkach cenowych mamy w czym wybierać – czekają modele 4K od najpopularniejszych producentów. Który będzie najlepszą opcją? Czas przyjrzeć się bliżej temu zagadnieniu!

Telewizor 4K – jaki wybrać?

Jeśli ustalimy, że najważniejszym dla nas aspektem przy poszukiwaniach nowego telewizora będzie rozdzielczość 4K, pora przyjrzeć się innym aspektom, których nie należy pomijać w poszukiwaniach.

Na co zwracać uwagę, szukając telewizora?

  • Rodzaj matrycy – najczęściej mamy do czynienia z telewizorami LED, na rynku dostępne są również modele QLED i OLED. Dobrze znać różnicę między tymi oznaczeniami. Ta ostatnia technologia sprawia, że kolory są najbardziej żywe i nasycone – zwykle też telewizory OLED są najdroższe.
  • Wielkość ekranu – to kolejny parametr ekranu, na który warto zwrócić uwagę. To, na jak duży telewizor się zdecydujemy, powinno zależeć od wielkości pomieszczenia, w którym chcemy go umieścić. Im większy pokój, tym większy telewizor.
  • Smart TV – coraz częściej obecne w telewizorach, zwłaszcza jeśli szukamy nowoczesnych modeli 4K.
  • Liczba i rozmieszczenie złączy – dobrze, żebyśmy mogli wygodnie podpiąć do telewizora inne urządzenia. Im więcej dostępnych możliwości w tym zakresie, tym lepiej.
  • Sterowanie głosowe – przyjemny dodatek, coraz częściej występujący w telewizorach. Zwłaszcza, jeśli mamy tendencję do gubienia pilota.
  • Dodatkowe funkcje – w zależności od producenta, możemy wybierać spośród innego rodzaju funkcji. Dobrze uważnie wczytać się w specyfikację i wybrać najciekawszą dla nas opcję.
  • Parametry istotne dla graczy – oni zwrócą uwagę na input lag, częstotliwość odświeżania, w końcu – HDMI 2.1.

To najważniejsze kwestie, które warto przeanalizować przed zakupem. Różne osoby będą przywiązywać zróżnicowane wagi do każdego z wymienionych aspektów, by wybrać telewizor najlepiej dostosowany do swoich potrzeb.

Telewizor 4K – czy warto?

Mając możliwość wyboru między 4K a Full HD nie ma co się zastanawiać! 4K to znacznie lepsza jakość obrazu – oczywiście pod warunkiem, że mamy możliwość dostrzec różnicę. Większe zagęszczenie pikseli jest najlepiej widoczne na dużych ekranach – dlatego szukając telewizora 4K warto sprawdzać większe przekątne ekranu, by zauważyć wyraźną przewagę tego typu sprzętów.

Musimy zdawać sobie sprawę, że 4K oznacza rozdzielczość czterokrotnie większą niż Full HD – różnica nie jest więc bez znaczenia.

Jaki model wybrać? Polecane telewizory do 3000 zł

Telewizory 4K znajdziemy w ofercie ulubionych marek RTV. Które z nich będą najlepszym wyborem? Oto kilka polecanych modeli!

  • Telewizor HISENSE 55A6BG – jeden z najpopularniejszych producentów telewizorów oferuje ciekawy model w budżecie o prawie 1000 zł mniejszym niż zakładany! Przekątna ekranu to 55 cali, sprzęt jest wyposażony w Dolby Vision™, czyli zaawansowany HDR inspirowany technologią kinową. Sterowanie głosowe VIDAA ułatwia dostęp do filmów czy programów.
  • Telewizor PHILIPS 43PUS8057/12 – 43-calowy telewizor z trójstronną, kolorową poświatą Ambilight, dostosowującą się płynnie do tego, co rozgrywa się na ekranie telewizora. Urządzenie współpracuje z Asystentem Google, łatwo więc nim sterować głosowo. Sprzęt odznacza się smukłym, niemal bezramkowym designem.
  • Telewizor SHARP 70DN5EA – 70 cali w rozdzielczości 4K? Dlaczego nie! To właśnie może zaoferować ten sprzęt. A to dopiero początek ciekawej specyfikacji. Otrzymujemy tutaj Dolby Vision, czyli HDR inspirowany technologią używaną w kinie, a także doskonały system głośników HARMAN/KARDON. Telewizor jest kompatybilny z Asystentem Google.

Telewizory 4K w sklepie MediaMarkt to pojemna kategoria. Zakładając budżet 3000 zł, możemy wybierać spośród wielu modeli.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca