To oni wykonają koncepcję dla linii tramwajowej Azory – Cichy Kącik. Koszt? Blisko milion złotych

Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął przetarg na przygotowanie koncepcji przebiegu linii tramwajowej Azory – Cichy Kącik. Realizacją opracowania zajmie się firma Fehlings Krug Polska Sp. z o.o., z którą w ubiegłym tygodniu została podpisana umowa. Jej wartość to około 983 tys. zł.

Zadaniem wykonawcy jest przygotowanie przynajmniej 4 wariantów przebiegu wzdłuż ulic: Piastowska – Głowackiego – Weissa od połączenia z projektowanymi rozwiązaniami linii tramwajowej KST (os. Krowodrza Górka – Azory) przy ul. Weissa do pętli Cichy Kącik wraz z budową obiektów inżynierskich. Na podstawie uzyskanych opinii i warunków, a także konsultacji społecznych jeden z wariantów zostanie wybrany do dalszych prac, w tym uzyskania decyzji środowiskowej.

– Ponadto w ramach realizacji zleconego przez ZIM opracowania, przewiduje się przygotowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy ul. Piastowskiej na odcinku od pętli Cichy Kącik do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi wraz z mostem na rzece Rudawie i ścieżkami rowerowymi – informują urzędnicy.

Zgodnie z umową, wybraną do dalszych prac koncepcję linii tramwajowej z osiedla Azory do Cichego Kącika powinniśmy poznać jeszcze w tym roku. Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach planowane jest na 2022 rok.

– Po uzyskaniu ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy linii tramwajowej Cichy Kącik – Azory, Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie planuje ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej – informują urzędnicy.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie