Tort i salut wodny na Balicach. Lotnisko wita kolejnego przewoźnika z Turcji

Salutem wodnym i okolicznościowym tortem krakowskie lotnisko w Balicach powitało  nowego tureckiego przewoźnika: linie lotnicze Pegasus z połączeniem Ankara – Kraków – Ankara. To trzecie w tym sezonie letnim bezpośrednie połączenie stolicy Małopolski z Turcją, po Stambule i kurorcie Antalya.

Loty między Krakowem i Ankarą będą realizowane dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki – „Ankara to kolejne tureckie miasto na mapie połączeń Kraków Airport i kolejny nowy przewoźnik, którego witamy w sezonie Lato 2023.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

fot. materiały prasowe

„Na krakowskim lotnisku obserwujemy coraz więcej turystów przylatujących z Turcji. Kraków i Małopolska to dla nich znakomite miejsce do spędzenia czasu z rodziną i zwiedzania wyjątkowych skarbów naszego regionu. Mam nadzieję, że połączenie do Ankary pozwoli także na wzmocnienie kontaktów gospodarczych między naszymi krajami, gdyż stolica Turcji jest ważnym ośrodkiem handlowym i przemysłowym.” – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

fot. materiały prasowe

W tym sezonie letnim Kraków zyskał już połączenie ze Stambułem, które od końca kwietnia obsługują wspólnie PLL LOT i Turkish Airlines w ramach partnerstwa sojuszu Star Alliance. Od początku maja ze stolicy Małopolski można też polecieć do portu lotniczego Antalya, dzięki połączeniu obsługiwanemu przez tamtejszą linię SunExpress.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. port obsłużył blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w historii lotniska. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 144 połączenia do 107 miast w 33 krajach.

144 połączenia w letnim rozkładzie z Balic

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie