Tramwaj stoi z powodu ulewy. Jakie masz prawa? Niewielkie

Skasowałeś bilet czasowy, a tramwaj lub autobus nie jedzie, bo zalane są torowiska i ulice? Masz tylko 15 dodatkowych minut na podróż innymi pojazdami komunikacji miejskiej. O tej i innych zasadach na wypadek utrudnień w komunikacji miejskiej przypomina Zarząd Transportu Publicznego w związku z ostatnimi ulewami i przerwami w kursowaniu tramwajów i autobusów.

W ciągu ostatnich kilku dni często dochodziło do przerw w kursowaniu tramwajów i autobusów komunikacji miejskiej w Krakowie. Zalane ulice i torowiska paraliżowały ruch, a pasażerowie musieli cierpliwie czekać na udrożnienie przejazdów. Jeśli było to możliwe, MPK organizowało komunikację zastępczą (np. za wstrzymane tramwaje podstawiano autobusy). O ile pasażerowie posiadający kartę na przejazdy (bilet okresowy) musieli jedynie uzbroić się w cierpliwość, to osoby kasujące bilety jednorazowe lub czasowe powinni pamiętać o zasadach dalszego korzystania z takich biletów obowiązujących przy przerwach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Takie zasady przypomniał Zarząd Transportu Publicznego. „Ważne, aby pasażer znał swoje prawa w takim przypadku” – argumentują urzędnicy z ZTP. I informują, że owe prawa polegają przede wszystkim na wydłużeniu czasu przejazdu:
– w przypadku biletu czasowego 20, 60 lub 90-minutowego – o kolejne 15 minut na pozostałe środki transportu;
– w przypadku biletu jednoprzejazdowego/60 minutowego na kolejny pojazd tej samej linii, pojazd zastępczy np. (za tramwaj) albo pojazd innej linii przebiegający tą samą trasą

Skasowałeś więc bilet czasowy, a ulewa unieruchomiła tramwaj? Masz dodatkowe 15 minut dodane do godziny na skasowanym bilecie. Często w tak krótkim czasie na miejsce zalania nie dojedzie komunikacja zastępcza….

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie